نگهداری پارکت لمینت

نحوه نگهداری از پارکت لمینت
 • نگهداری از پارکت لمینت در شرایط خیلی خوب ممکن است یک کار سخت بنظر برسد، اما این طور که فکر می کنید نیست. پارکت لمینت یک کفپوش نسبتا کم تعمیر و نیاز به مراقبت دارد. راه های مختلفی برای مراقبت از پارکت لمینت، بدون تمیز کردن وسواسی وجود دارد.

  برای مراقب از پارکت لمینت باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • برای جلوگیری از کثیفی و آسیب در مرحله اول اقدامات لازم را انجام دهید.
  • فوراً قسمت کثیف شده را را تمیز کنید.
  • به طور مرتب سطح لمینت خود را جارو کنید.
  • برای تمیز کردن کامل تر از یک تی اسپری دار Mop استفاده کنید.
  • در صورت نیاز تعمیرات را انجام دهید.

  جلوگیری از کثیفی و آسیب پارکت لمینت

  بهترین راه برای مراقبت از پارکت لمینت پیشگیری از کثیفی و آسیب آن است. ممکن است گفتن این کار آسان به نظر برسد، اما انجام آن به همین سادگی ها هم نیست.

  اگر به نظرتان پارکت لمینت شما همیشه در معرض کثیفی است، در هر جایی که افراد (یا حیوانات خانگی) می توانند با خاک وارد شوند، از پادری استفاده کنید. حتی می توانید از مهمانان بخواهید که کفش های خود را در بیاورند.

  استفاده از لنت های چسب مبلمان نمدی، پارکت لمینت شما را به مرور زمان از خط و خش محافظت می کند. هنگامی که مبلمان را جابه جا می کنید، حتی اندکی، می تواند آسیب های ماندگاری به پارکت لمینت شما وارد کند. استفاده از پدهای نمدی در کف صندلی ها و میزها از بروز چنین آسیب هایی جلوگیری می کند.

  فوراً هرگونه رطوبت را تمیز کنید

  هنگامی که صحبت از پارکت های لمینت (یا هر نوع کف چوبی) به میان می آید، رطوبت بیش از حد یک را مشکل بزرگ بیان می کنند. رطوبت  مانند آب اگر برای مدت طولانی روی زمین باقی بماند، می توانند در اتصالات بین تایل ها و لمینت خیس شوند که با گذشت زمان، این باعث می شود که پارکت لمینت شما دچار باد کردن یا نقص های دیگر شود.

  اگر می خواهید دوام و ظاهر پارکت لمینت خود را در طولانی مدت حفظ کنید، در نگهدار از پارکت لمینت کوشا باشید و فوراً هرگونه رطوبت را تمیز کنید.

  جارو زدن منظم

  پارکت لمینت دارای سطحی ضد خش است که آن را برای مناطق شلوغ شامل منازل و ساختمان های تجاری عالی می کند. با این حال، با این گفته ها، تجمع کثیفی به مرور زمان منجر به خط و خراش می شود. با جارو زدن منظم از ایجاد این خراش ها جلوگیری می کنید.

  استفاده از یک پارچه یا برس جارو با مو های نرم و تمیز برای تمبز کردن گرد و غبار  یا کثیفی سریع را بدون ایجاد ساییدگی غیر ضروری در سطح لمینت شما تضمین می کند.

  تمیز کردن کامل

  برای نگهداری از پارکت لمینت از آنجایی آب برای کفپوش ضرر دارد، مهم است که هنگام تمیز کردن، آب را به حداقل برسانید. هرگز از بخارشوی روی پارکت لمینت استفاده نکنید. بخارشوی باعث خیس شدن رطوبت در بین تایل ها می شود که ممکن است منجر به باد کردن و تاب برداشتن پارکت لمینت شود.

  در صورت استفاده از موپ، استفاده از یک ماپ اسپری سر صاف را به جای یک شست و شوی معمولی توصیه می کنیم. موپ‌های پیچ‌دار قدیمی ممکن است آب را به حال خود رها کنند، که در مفاصل جذب می‌شود و اگر مرتب گذاشته شوند ممکن است باعث آسیب شوند.

  برای قدرت پاک کنندگی بیشتر، می توانید سرکه را به آب خود اضافه کنید (که به جلوگیری از ایجاد لکه های آب کمک می کند). همچنین تعدادی کف شوی چند منظوره وجود دارد که به خلاص شدن از شر آلودگی های سرسخت روی لمینت شما کمک می کند. فقط همیشه حتما برچسب را بخوانید تا بررسی کنید که 100 درصد با کفپوش شما سازگار باشد.

  انجام تعمیرات

  اگر پارکت لمینت شما آسیب وارد شود، دلیلی برای وحشت وجود ندارد. به جای تعویض یک تایل یا همه پارکت لمینت خود، می توانید یک کیت تعمیر برای مقابله با خراش ها و خراش های روزمره انتخاب کنید.

  اگر آسیب جبران ناپذیر باشد، ممکن است لازم باشد یک یا دو تایل را تعویض کنید. خوشبختانه، با توجه به سیستم کلیک آسان لمینت، تعویض آن کار سخت نیست.

  اگر در نگهداری از پارکت لمینت خود سئوالی دارید و یا می خواهید از متخصصان ما مشاوره بگیرید، از طریق 09121190672 یا 02188874270 تماس بگیرید. همچین اگر هنوز خرید پارکت لمینت خود را انجام نداده اید می توانید خرید پارکت لمینت خود را با گارانتی کتبی و معتبر از ما انجام دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *