مقالات

آموزش نصب پارکت لمینت

نصب پارکت لمینت

آموزش نصب پارکت لمینت حتی برای مبتدیان کار سختی نیست. در واقع، پس از اتمام نصب پارکت لمینت، تعجب خواهید کرد که چرا بعضی ها برای آن به نصاب‌های حرفه‌ای پول پرداخت می‌کنند. بر خلاف کاشی و سرامیک، نصب پارکت لمینت آسان است – بدون دوغاب، بدون ملات، بدون چسب. و بر خلاف کفپوش های تمام چوب که نیاز به میخ زدن و چسب دارند،پارکت لمینت به هم کلیک می شود (قفل میشود) و در جای خود قرار می گیرد. پارکت لمینت یک متریال کف دکوراسیون است که به کف محل مورد نظر چسبانده نمی شود. نصب لمینت بسیار شبیه به چیدن یک پازل بزرگی است و تقریباً برای هر اتاقی بیش از یک روز طول نمی کشد.

در اینجا آنچه شما در مورد نحوه آموزش نصب پارکت لمینت باید بدانید آورده شده است.

قبل از اینکه شروع کنی

بهترین راه برای گذاشتن کفپوش لمینت این است که کف محل مورد نصب صاف و تمیز باشد. سپس به یک لایه فوم سایلنت که زیر پارکت لمینت ها قرار می گیرد نیاز است.

آنچه شما نیاز دارید

ابزار نصب پارکت لمینت

  • تیزبر
  • چکش
  • چکش لاستیکی
  • متر
  • گونیا
  • مداد
  • چسب
  • اره مدور یا اره منت کاری یا اره دستی

متریال

طرح بندی کفپوش را تست کنید

چند تایل لمینت را تست کنید تا ببینید چگونه در اتاق قرار می گیرند. برای یک اتاق کوچک تا متوسط، به جای اندازه‌گیری و محاسبه، استفاده از خود کف‌پوش راحت‌تر است.

تایل ها را کنار هم در سراسر اتاق بچینید. می توانید مفاصل جانبی را به هم قفل کنید یا به سادگی تخته ها را در مقابل یکدیگر قرار دهید. فقط مراقب باشید که اتصالات به هم قفل نشوند و روی کفپوش راه نروید.

در مرحله بعد، طول تخته ها را از ابتدا به انتها بچینید. مراقب باشید تخته ها را به هم قفل نکنید چون در صورت قفل شدن، باز کردن آن دشوار است و می تواند به کلیک ها آسیب برسد.

هنگامی که به چیدمان کلی پی بردید، تایل ها رو جمع کنید.

نکته 1

قبل از نصب بهتر از که پارکت لمینت ها به مدت 48 ساعت در محل نصب باشند تا آن ها با دما محیط مورد نظر همدما شوند.

نکته 2

سازندگان کفپوش همیشه توصیه می کنند که برای زیر کفپوش های لمینت، فوم سایلنت قرار دهید. این لایه فوم نازک به جذب صدا کمک می‌کند، همچنین یک عایق حرارتی ایجاد می کند، راه رفتن روی لمینت را راحت‌تر می‌کند و به پر کردن شکاف‌ها و برآمدگی‌های جزئی در کف زیرین کمک می‌کند.

نکته 3

اگر قصد دارید پارکت لمینت ها را بر روی سطوح مرطوب نصب کنید، می بایست ورقه های پلاستیکی ضخیم را زیر کفپوش ها پهن کنید و درز ها را با نوار  چسب بزنید تا مانع رسیدن رطوبت به پارکت لمینت ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *