آموزش نصب پارکت لمینت

آموزش نصب پارکت لمینت
 • نصب پارکت لمینت یا لمینت کف خیلی آسان‌تر از نصب پارکت‌ تموم چوب، کفپوش PVC و سرامیک است زیرا نیازی به مصالح یا چسب ندارد. به همین خاطر در این مقاله تصمیم به آموزش نصب پارکت لمینت یا کفپوش لمینت داریم تا شما با عدم پرداخت هزینه به نصاب در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایید زیرا می‌توانید همه‌ی کارهای نصب را به تنهایی انجام دهید.

  قبل از شروع به نصب ابتدا باید به زیرسازی کف پرداخت تا کف محیط نصب، صاف و یک دسته و بدون هیچگونه برآمدگی باشد. همچنین باید از عدم رطوبت کف مطمعن شد تا بعد از نصب دچار مشکل نشویم. قبل از شروع به نصب پیشنهاد می‌شود که بسته‌های پارکت لمینت را به مدت 48 ساعت در محیطی که تصمیم به نصب دارید قرار دهید تا بسته‌های لمینت کف با دمای محیط یکسان شوند.

  از بین تمام کفپوش‌ها، پارکت لمینت (که به عنوان کفپوش لوکس نیز شناخته می‌شود) یکی از ساده‌ترین کف‌پوش‌ها برای نصب است. برش آن آسان است، نیازی به اتصال به کف زیرین ندارد و لبه به لبه و انتها به انتها به هم متصل (کلیک) می‌شوند. یک اتاق با اندازه متوسط را می‌توان به راحتی تنها با چند ساعت کار با کفپوش لمینت نصب کرد.

  آنچه شما نیاز دارید

  ابزار

  • متر نواری
  • گونیا
  • چکش
  • چکش پلاستیکی
  • تیز بر
  • گیره جدا کننده
  • اره گرد بر (در صورت نبودن اره دنده ریز)
  • مداد

  متریال

  • پارکت لمینت
  • فوم

  راهنمای نصب پارکت لمینت

  نحوه چیدمان تایل های کفپوش لمینت

  پارکت لمینت مانند کفپوش‌های تمام چوب باید دارای طرحی باشد که چشم نواز باشد. به طور کلی، طرح‌های پارکت لمینت باید رنگ و طرح دیوار ست شود (معمولاً دیواری که هنگام ورود به اتاق به چشم می‌خورد).

  شما اولین ردیف تخته‌ها را به موازات این برجسته ترین دیوار یا ویژگی اتاق می گذارید، سپس در سراسر اتاق حرکت کنید. ردیف آخر شما ممکن است کمی ناهموار باشد زیرا تعداد کمی از اتاق ها واقعا مربع هستند. اما قرنیزها یا قالب های کفش معمولاً این ناهمواری را پنهان می کنند.

  برای ردیف‌های مجاور به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که درزهای انتهایی در یک نقطه قرار نگیرند. سازندگان توصیه می کنند که درزهای انتهایی حداقل شش اینچ از ردیفی به ردیف دیگر جابجا شوند.

  نصب پارکت

  برای سهولت در نصب، همیشه بهترین کار این است که متریالی که با کف تماس دارند را جدا کنید. این شامل قرنیزها، قالب‌بندی‌های پایه کفش، و قالب‌بندی‌های اطراف درها می‌شود. اغلب، برداشتن درها از لولاها به نصب نیز کمک می کند.

  قالب گیری جعبه درب به راحتی قابل جداسازی و تعویض است و انجام این کار نصب آسان‌تر و تمیزتر را انجام می‌دهد. اگر نمی‌خواهید تزئینات درب را بردارید یا اگر برآمدگی‌هایی دارید که قابل برداشتن نیستند، می‌توانید کفپوش‌ها را طوری برش دهید که اطراف این موانع قرار بگیرد.

  قالب‌گیری معمولاً با میخ‌های نازک تسمه مانند، وصل می‌شود و می‌توان آن را با احتیاط باز کرد و آن با یک میله صاف جدا کرد. برای جدا کردن تیغه‌ها از روی متریال، آنها را با استفاده از انبردست مستقیماً از پشت قالب بکشید. اگر پس از برداشتن متریال هنوز قابل استفاده بودن، پس از نصب کف آن را برای نصب مجدد کنار بگذارید.

  کف را آماده کنید

  معمولاً می‌توان پارکت لمینت را درست روی هر سطح موجود گذاشت، اما اگر نقاط بلندی وجود دارد، باید آن‌ها را سمباده زد تا سطحی هموار برای کف جدید ایجاد شود. هدف شما ایجاد مسطح‌ترین و صاف‌ترین سطح ممکن به عنوان لایه زیرین کف تخته لمینت است.

  اگر پارکت لمینت را روی یک کف بتنی می‌گذارید، هر شکاف یا شکافی را با یک وصله بتن پر کنید.

  ردیف اول تایل ها را تست کنید

  ردیف اول تایل‌های پارکت لمینت را در طول دیوار تست کنید. از نظر بصری، چیدمان کفپوش بسیار خوشایند خواهد بود اگر تخته های بریده شده با طول تقریباً مساوی در دیوارهای طرف مقابل باشند. با یک تایل کامل در مرکز دیوار شروع کنید و به هر طرف کار کنید، بنابراین تایل‌های بریده شده در انتها دارای طول مساوی خواهند بود. یک شکاف 1/4 اینچی در دیوار و در انتها ایجاد کنید. برای ایجاد این شکاف انبساط می توان فاصله ها را در مقابل دیوارها قرار داد.

  تایل ها را به اندازه برش دهید

  برش تایل‌های کفپوش لمینت به اندازه مشابه نحوه برش پانل های دیوار خشک است. ابتدا از یک مربع نجار و چاقوی کاربردی استفاده کنید تا قسمتی از صفحه تخته را باریک کنید. چاقو را چند بار به آرامی روی صفحه تخته بکشید به جای اینکه سعی کنید آن را در یک حرکت برش دهید. تخته های وینیل لغزنده هستند، بنابراین هنگام عقب کشیدن تیغه بسیار مراقب باشید. از طرف دیگر، می توانید از اره دستی دندانه ریز برای برش مستقیم کل تخته استفاده کنید.

  سپس تایل را برگردانید تا سطح تمام شده رو به پایین باشد. تایل را به عقب تا کنید. ممکن است به خودی خود از بین برود. در غیر این صورت، برش را با گذراندن کمی چاقوی ابزار از میان تاشو تمام کنید.

  تایل های کف را به هم وصل کنید

  اکثر تایل‌های پارکت لمینت لبه به لبه و از انتها به انتها با سیستم زبانه و شیار تاشو، قفل می‌شوند. یک تایل به صورت صاف روی کف زیرین قرار دارد، در حالی که تایل دیگر به صورت زاویه دار نگه داشته شده و در شیار دریافت تخته اول قرار می‌گیرد. تا کردن تخته دوم تا زمانی که صاف و موازی با تخته اول قرار گیرد کمک می‌کند تا تایل‌ها را به هم نزدیک کرده و در جای خود قفل کنید.

  پس از گذاشتن ردیف اول، ردیف‌های بعدی را در سراسر کف ادامه دهید، ابتدا تایل‌ها را از انتها به انتها وصل کنید، سپس ردیف جدید را در امتداد لبه ردیف قبلی قرار دهید و زبانه آن را در شیار ردیف قبلی تا کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات انتهایی به صورت تکان خورده هستند به طوری که حداقل شش اینچ از اتصالات انتهایی ردیف قبل فاصله داشته باشند.

  نکته
  تایل‌های آخر در یک ردیف، کلیک‌ها لب به لب می‌تواند به مشکل بربخورند. می‌توان از ابزار میله کشی برای کشیدن آرام صفحه انتهایی استفاده کرد تا این اتصالات را محکم کند. یک سر ابزار را روی انتهای تایل قلاب کنید، سپس به آرامی روی انتهای دیگر میله ضربه بزنید تا مفصل لب به هم بچسبد.

  برش برای برآمدگی ها

  در جایی که با موانعی مانند چارچوب درها یا کانال های کف روبرو می شوید، تایل‌های کفپوش را می‌توان با یک چاقو برش داد یا به راحتی با برش‌های حلبی یا قیچی به شکل دلخواه درآورید.

  تایل ها را در اطراف برآمدگی ها قرار دهید

  پس از ساختن برش ها، ابتدا تایل را به تایل مجاور وصل کنید در حالی که تایل بریده شده را به سمت بالا و با زاویه نگه دارید. سپس به آرامی تایل بریده شده را تا کنید تا با تایل مجاور در جای خود قفل شود.

  کفپوش لمینت به اندازه کافی انعطاف پذیر نیست که معمولاً نمی‌تواند به اندازه کافی خم شود تا در اطراف چارچوب درها و سایر برجستگی ها قرار گیرد. بسته به ماهیت انسداد، ممکن است لازم باشد تخته‌های قبلی را جدا کنید تا صفحه برش را در موقعیت خود قرار دهید.

  تایل های نهایی را برش داده و جا بزنید

  دیوار دور، ممکن است نیاز باشد که آخرین ردیف تایل‌ها از طول کوتاه شود تا جا بیفتد. اطمینان حاصل کنید که آن را به اندازه کافی باریک کنید تا یک شکاف 1/4 اینچی بین تایل‌ها و دیوار ایجاد کنید. برش‌های طولی بهتر است با یک چاقوی کاربردی که توسط یک ضامن بلند هدایت می‌شود، با استفاده از چندین پاس چاقو تا زمانی که تایل‌ها به عرض دلخواه بریده شوند، انجام شود.

  مانند ردیف‌های قبلی، این تایل‌های باریک را از انتها به انتها وصل کنید، سپس زبانه‌ها را در شیارهای ردیف قبلی تا کنید. در صورت لزوم، می‌توان از ابزار میله کششی برای کشیدن این تایل باریک نهایی در جای خود در برابر ردیف قبلی استفاده کرد.

  قالب های برش را دوباره نصب کنید

  پس از گذاشتن کف، تایل‌های قرنیز را دوباره وصل کنید، ترجیحاً با استفاده از میخکوب پنوماتیک. میخ زدن دستی با چکش، در حالی که امکان پذیر است، می‌تواند به راحتی به ابزار قرنیز آسیب برساند، در حالی که یک میخکوب براد این کار را بدون زحمت انجام می‌دهد.

  اگر ناخن را به صورت دستی انجام می‌دهید، از یک ست ناخن برای فرورفتن سر ناخن در زیر سطح تریم استفاده کنید. اگر سطح کف به اندازه کافی بالا رفته باشد، ممکن است لازم باشد که انتهای قالب های درب را به گونه ای برش دهید که با فضای کاهش یافته مناسب باشد.

  نکته
  ممکن است بخواهید از این فرصت برای جایگزینی قالب‌های کفش یا سایر ظروف استفاده کنید، به خصوص اگر تریم قدیمی در هنگام برداشتن ترک خورده یا آسیب دیده باشد. قالب های جدید نصب شده در کنار کفپوش های جدید ظاهر بسیار صیقلی و ظریفی را ایجاد می کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  2 دیدگاه برای “آموزش نصب پارکت لمینت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *