روش اندازه گیری متراژ کف پارکت لمینت

آموزش تصویری اندازه‌گیری متراژ پارکت لمینت
 • در صورتی که قصد خرید پارکت لمینت دارید، لازم است که قبل از پرداخت هزینه، متراژ کف مدنظرتان را بدست آورید. روش اندازه گیری متراژ پارکت لمینت کار سخت و دشواری نمی‌باشد و شما فقط نیاز به یک متر نواری دارید. در این مقاله تصمیم به آموزش بدست آوردن متراژ کف اتاق پذیرایی، آشپزخانه، راهروها، پله‌ها، اتاق‌های L شکل را داریم.

  برای راحتی و دقت بالای اندازه گیری پیشنهاد می‌کنیم که مبلمان، تخت خواب و هرگونه وسیله‌ای که باعث می‌شود کار شما در اندازه‌گیری رو سخت کند را در گوشه جمع کنید. نحوه اندازه‌گیری پله‌ها و آشپزخانه کمی دشوار‌تر از سایر قسمت‌ها است و لازم به دقت اندازه‌گیری بیشتری دارد.

  در صورتی که با سئوال مواجه شدید حتما در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید، کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی سئوالات شما هستند. حتی می‌توانید با تماس با ما، سئوالاتتان را از ما بپرسید. در ابتدا با اتاق پذیرایی، اندازه‌گیری کف شروع می‌کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

  اتاق پذیرایی

  اتاق پذیرایی – مرکز آرامش و سرگرمی است. برای شروع، مبلمان یا چیدمان را که ممکن است بر سر راه شما قرار بگیرند را بردارید. حالا طول و عرض اتاق را از دیواری به دیوار دیگر اندازه بگیرید و دو عدد را با هم ضرب کنید که مساحت کل را به شما می‌دهد. به عنوان مثال 2 متر ضربدر 2، برابر است با  4 متر مربع.

  برای اتاق‌های نشیمن فانتزی L یا T شکل، فضا را به دو مستطیل تقسیم کنید و آن‌ها را جداگانه اندازه بگیرید. برای بدست آوردن مجموع، کافی است دو ناحیه را جمع کنید. به عنوان مثال (2 متر ضربدر 2 متر برابر است با 4) + (3 متر ضربدر 4 متر برابر است با 12) و مساحت کل 12 + 4 = 16 متر مربع خواهد بود.

  آشپزخانه

  در مرحله بعد، ما آشپزخانه را داریم – مکانی که در آن خوشمزگی متولد می‌شود! با برداشتن وسایل متحرک مانند صندلی یا چهارپایه شروع کنید. طول و عرض اتاق را درست مانند اتاق نشیمن اندازه گیری کنید. اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد! فراموش نکنید که جزیره آشپزخانه را جداگانه اندازه گیری کنید. هر چیزی را که مورد نیاز است اضافه یا حذف کنید و عدد پایانی کل مساحت آشپزخانه شما است.

  به عنوان مثال آشپزخانه شما 4 متر در 4 متر است اما جزیره‌ای دارید که نمی‌خواهید زیر آن کف شود و جزیره شما 1 متر در 2 متر است. در اینجا نحوه کار شما آمده است:

  4 × 4 = 16

  1 × 2 = 2

  16 – 2 = 14 متر مربع

  مساحت کل آشپزخانه برای کفپوش 14 متر مربع

  راهرو‌ها

  راهرو‌ها ممکن است باریک باشند، اما برای اتصال مناطق مختلف خانه شما ضروری هستند. برای این فضا‌های بلند و باریک، طول و عرض را درست مانند هر اتاق دیگری اندازه بگیرید. برای یافتن کل آن اندازه گیری‌ها را ضرب کنید. اگر راهرو شما دارای قسمت‌های فرورفته یا گوشه‌ای است، با آن‌ها مانند اتاق‌های کوچک رفتار کنید و آن‌ها را جداگانه اندازه‌گیری کنید و به کل مساحت خود اضافه یا از آن خارج کنید. هر سانتی متر مهم است!

  پله‌ها

  راه پله عنصری از ظرافت و جذابیت معماری را به ارمغان می‌آورد. برای اندازه گیری آن‌ها، روی آج‌ها (قسمت‌های افقی که روی آن‌ها قدم می‌گذارید) و رایزرها (قسمت‌های عمودی) تمرکز کنید. طول و عرض هر آج را بر حسب متر و همچنین ارتفاع و عرض هر رایزر را اندازه گیری کنید. اندازه‌های آج را بر متر مربع ضرب کنید و تعداد پله‌ها را برای کل پوشش عمودی بشمارید. این مانند یک تمرین برای مهارت‌های اندازه گیری شماست!

  اتاق های L شکل

  اتاق‌های L شکل، جایی که هندسه با خلاقیت روبرو می‌شود! برای مقابله با این فضاهای منحصر به فرد، اتاق را به مستطیل‌های جداگانه تقسیم کنید. طول و عرض هر مستطیل را به صورت جداگانه بر حسب متر اندازه بگیرید و سپس مجموع را جمع کنید. مثل حل یک پازل است، اما با یک طبقه زیبا به عنوان قطعه پایانی!
  اتاق های T شکل: بیرون از جعبه فکر کنید

  اتاق های T شکل کمی پیچیده تر هستند، اما نترسید – ما آن‌ها را هم اندازه‌گیری خواهیم کرد! مستطیل اصلی اتاق را شناسایی کنید و طول و عرض آن را بر حسب متر اندازه بگیرید. ناحیه متقاطع را به عنوان یک مستطیل جداگانه در نظر بگیرید و ابعاد آن را نیز اندازه بگیرید. در نهایت، فوت مربع هر دو بخش را با هم اضافه کنید. تبریک می‌گوییم، شما بر چالش T شکل مسلط شدید!

  این نکات مفید را به خاطر بسپارید:

  • فرقی نمی‌کند که بر حسب متر، اینچ یا فوت اندازه گیری کنید. تیم خدمات مشتری ما برای کار با همه واحدها به اندازه کافی باتجربه هستند.
  • هنگام ثبت اندازه‌گیری‌ها، به نزدیک‌ترین عدد گرد کنید.
  • اندازه گیری‌های خود را دوباره بررسی کنید تا از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید.
  • اضافه کردن فضا‌های پرت نیز به متراژ مربع خود را در نظر بگیرید. این به دلیل بریدگی و اطلاح فضا‌های پیش بینی نشده در طول نصب است. می‌توانید فضا‌های پرت را به صورت دستی محاسبه کنید. و همچنین در صورت نیاز به کمک، می‌توانید در هر زمان با تیم خدمات مشتری ما صحبت کنید. به این ترتیب، شما مطالب کافی برای پوشش هر گونه مشکلات غیرمنتظره‌ای که ممکن است رخ دهد، خواهید داشت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *