نحوه نصب پارکت لمینت روی پله ها

نحوه نصب پارکت لمینت روی پله ها
 • پارکت لمینت یک انتخاب محبوب برای مناطق پرتردد است که نشان دهنده دوام قابل توجه آن است. از آنجایی که می تواند از انواع دیگری از کفپوش ها نیز تقلید کند، تنوع زیادی در سبک های مختلف موجود در بازار نیز وجود دارد. هنگامی که به دنبال کفپوش جدید هستید، استحکام و توانایی برای مقابله با فرسودگی و خراش معمولی اغلب یک عامل تعیین کننده هنگام انتخاب است. لمینت که اغلب در راهروها و اتاق‌های پذیرایی دیده می‌شود، اکنون روی یکی از پرترددترین مناطق در اکثر خانه‌ها – پله‌ها – گذاشته می‌شود. این امر باعث می شود تا به روند نصب پارکت لمینت روی پله ها فکر کنیم. در این مقاله به موضوع نحوه نصب پارکت لمینت روی پله ها می پردازیم.

  اگرچه مانند تمام کفپوش‌ها، در هنگام نصب، ویژگی‌های عجیب و غریب خود را دارد، اما اگر زمان و ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید، نصب آن نسبتاً آسان است. اگر تمایلی به پیدا کردن یک تناسب دارید و ترجیح می‌دهید خودتان مناسب آن را نصب کنید، از این راهنمای گام به گام برای کمک به شما استفاده کنید.

  ما همچنین این ویدیوی مفید را گردآوری کرده‌ایم که شما را در مراحل نصب لمینت در یک اتاق معمولی راهنمایی می‌کند.

   

  برگردیم به نصب پارکت لمینت روی پله ها، چند مرحله و بهترین روش وجود دارد که باید انجام دهید.

  بهترین مارک پارکت لمینت را انتخاب کنید

  اولین قدم در چیدمان پارکت لمینت، انتخاب بهترین مارک است. فقط به ظاهر آن توجه نکنید، کیفیت را نیز در نظر بگیرید. لمینت می تواند لغزنده باشد. زمانی که به طور منظم از پله ها بالا یا پایین می روید، یا اگر بچه های کوچکی در خانه دارید، ایده آل نیست. به همین دلیل، برای کاهش خطر لغزش، باید یک لمینت خشن با بافت سخت تر را انتخاب کنید.

  اجازه دهید پارکت لمینت با دمای محیط سازگار شود

  هنگامی که در مورد ظاهر و کیفیت تصمیم گرفتید، گام بعدی این است که پارکت لمینت خود را با دمای محیط سازگار کنید. برای انجام این کار، جعبه های لمینت را باز کرده و آنها را به شکل مشبک قرار دهید. این اجازه می دهد تا هوا از طریق آن جریان یابد تا لمینت بتواند با دما و رطوبت خانه شما تنظیم شود. شما باید حداقل 72 ساعت قبل از چیدمان، کفپوش خود را به همین صورت رها کنید. با اجازه دادن به لمینت شما برای سازگاری، از تاب برداشتن، انبساط یا انقباض آن در آینده جلوگیری می کند.

  کفپوش، رنگ یا چسب موجود را بردارید

  اگر قبلاً پله‌های خود کف پوش کرده‌اید، آن ها را بردارید. حتی اگر کفپوشی وجود ندارد، اما رنگ یا چسب باقی مانده از کفپوش قبلی وجود دارد، آن را تمیز کنید تا لمینت خود را روی آن قرار دهید.

  نکته: قبل از چیدن کفپوش باید کف تا حد امکان صاف باشد. هر گونه کثیفی اضافی را از بین ببرید و حتی پله های چوبی را با سنباده پایین بیاورید تا سطح صاف کاملی برای لمینت ایجاد کنید.

  پله های خود را اندازه بگیرید و لمینت را متناسب با آن برش دهید

  سه قطعه وجود دارد که باید از لمینت خود برش دهید، و بهتر است قبل از شروع نصب، آنها را آماده کنید:

  قطعات آج (بالای پله، جایی که افراد در آن بایستند)
  قطعات رایزر (قطعه جلویی در سمت عمودی پله)
  دماغه پله (قطعه گوشه ای که یک برآمدگی ایجاد می کند)
  قطعات آج باید تا حد امکان از چپ به راست جا بیفتند، بنابراین انجام درست اندازه‌گیری‌ها بسیار مهم است. اکثر تخته های لمینت تمام مراحل را نمی پوشانند، بنابراین ممکن است نیاز به برش از تخته دوم داشته باشید. آنها را به صورت زبانه به شیار به هم بچسبانید تا برای اتصال محکم بمانند. با این گفته، نیازی نیست که تا لبه جلوی پله جا بیفتد. باید مقداری فضا برای بینی باقی بماند. در مورد قطعات بالابر تقریباً یکسان است – فقط اطمینان حاصل کنید که آنها کاملاً با قطعه آج مربوطه خود هماهنگ شده اند و در صورت لزوم تزئین شده اند. در انتها، نوک را به اندازه طول قطعات آج و رایزر ببرید. اگر زاویه پله‌ها باعث می‌شود که آن را نامناسب کند، می‌توانید لبه‌ها را در صورت لزوم کوتاه کنید.

   

  نصب و راه اندازی

  1. آج را بگذارید

  اولین قسمت از پله که باید نصب کنید قطعه آج است. با استفاده از چسب چوب با کیفیت بالا، سه مهره را روی پشت تخته های آج که قبلاً به هم چسبانده اید، بمالید. آن را با احتیاط بخوابانید تا در پشت پله محکم باشد و لبه زبانه لمینت به سمت بیرون باشد.

  نکته: از بالای پله ها شروع کنید و به سمت پایین بروید. این کار از ایستادن روی لمینت تازه گذاشته شده جلوگیری می کند، که به زمان نیاز دارد تا چسب خشک شود.

  2. رایزرها را نصب کنید

  نصب رایزر ها

  چسب چوب را همانطور که روی تکه های آج لمینت انجام دادید بمالید و آن را در قسمت عمودی پله فشار دهید. باید رایزر را برای چند دقیقه محکم در جای خود نگه دارید تا چسب ببندد. یک راه اختیاری برای محکم کردن بیشتر قطعه این است که بالای تخته را در جای خود میخکوب کنید. هیچ نگرانی از نامطلوب بودن آن وجود ندارد، زیرا برداشتن بینی ناخن را می پوشاند.

  3. نوک پله را مناسب کنید

  برای نصب دماغه، چسب را به کف زیرین بمالید، نه خود قطعه دماغه را. آن را محکم در جای خود فشار دهید، به طوری که انتهای مخروطی بالای قطعه نخ روی آن قرار گیرد. سپس، نوک بالایی را در جای خود پیچ کنید. قبل از آن، نویز را با یک نوار چسب پلاستیکی شفاف بپوشانید که از کفپوش لمینت محافظت می کند. فاصله ها را در امتداد مرکز با فاصله حدود 9 اینچ از هم علامت بزنید. یک سوراخ کانتر سینک دریل کنید و سپس پیچ های چوبی را وارد کنید. فعلاً نوار پلاستیکی را بگذارید.

  مناسب کردن نوک پله ها

  4. وقت خود را صرف کنید

  این کاملاً به شما بستگی دارد که چگونه کفپوش لمینت خود را بچینید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که تمام قطعات آج و رایزر را قبل از اضافه کردن آخرین نوک آن نصب کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند یک مرحله را در یک زمان تکمیل کنند. هیچ راه درست یا غلطی وجود ندارد، فقط مطمئن شوید که لمینت را با دقت بچینید. شما می خواهید این کفپوش برای مدت طولانی استفاده کنید، بنابراین نصب پارکت لمینت بصورت صحیح برای افزایش طول عمر آن بسیار حائز اهمیت است.

  و در آخر

  1. سوراخ های پیچ را بپوشانید

  از پرکننده یا بتونه کفپوش برای پوشاندن سوراخ های پیچ روی دماغه پله خود استفاده کنید. با دقت با استفاده از یک لیسه پلاستیکی بتونه را بمالید و پیچ ها را بپوشانید. پس از پر شدن، می توانید نوار پلاستیکی پوشاننده را بردارید. بعد از حدود 20 دقیقه، قبل از اینکه بتونه کاملاً خشک شود، از یک پارچه کمی مرطوب استفاده کنید تا بتونه را یکدست کنید.

  2. لمینت را تمیز کنید

  پله ها بلافاصله پس از اتمام نیاز به تمیز کردن دارند تا هرگونه کثیفی و بتونه اضافی از بین برود. حذف پتونه پس از سفت شدن تقریباً غیرممکن است، بنابراین سریع به آن برسید! از شر هر گونه کثیفی اضافی مانند خاک اره خلاص شوید و در نهایت می توانید پله های جدید خود را تحسین کنید.

  3. یک شب بگذارید

  تا حد امکان، باید حداقل 12 ساعت از پله های خود استفاده نکنید (البته 24 ساعت بهتر است). این به لمینت زمان می‌دهد تا ته نشین شود و چسب سفت شود. همچنین به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم از بالای پله شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید.

  پارکت لمینت مزایای زیادی دارد. از طیف وسیع ما دیدن کنید تا مناسب ترین راه پله خود را بیابید. اگر به کمک نیاز دارید، تیم فروش دوستانه ما با شماره 09121190672 در دسترس هستند. اگر می خواهید پارکت لمینت را روی پله ها نصب کنید، تیم ما در صورت نیاز با مشاوره های مفیدتری آماده است.

  سوالات متداول

  1. آیا پارکت لمینت بر روی پله‌ها زیبا به نظر می‌آید؟

  بله، پارکت لمینت بر روی پله‌ها به دلیل ظاهر زیبا و مدرن خود، به فضای داخلی یک نگاه تازه و زیبایی می‌بخشد. همچنین، این نوع پوشش باعث افزایش ارزش و زیبایی ظاهری پله‌ها می‌شود.

   

  2. چگونه می‌توان پارکت لمینت را بر روی پله‌ها نصب کرد؟
  برای نصب پارکت لمینت بر روی پله‌ها، ابتدا پله‌ها را تمیز کنید و سطح آن‌ها را صاف کنید. سپس اندازه‌گیری دقیق انجام داده و قطعات پارکت را به اندازه مناسب برش دهید. در نهایت، با استفاده از چسب و مهره‌های مخصوص، قطعات پارکت را بر روی پله‌ها نصب کنید.

  5. چه نکاتی باید در نظر داشت تا نصب لمینت روی پله ها به خوبی انجام بشه؟
   برای نصب لمینت روی پله ها، بهتره همواره از یک الگوی نصب منظم برای پله‌ها استفاده کنید تا نتیجه نهایی زیبا و یکنواخت باشه.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  2 دیدگاه برای “نحوه نصب پارکت لمینت روی پله ها

   • شهر پارکت گفته:

    باسلام
    آقای زادمهر عزیز مجموعه ما دارای نصاب های حرفه ای پارکت لمینت در ایران می باشد. شما برای اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارها با تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *