تعمیر و تعویض پارکت لمینت

تعمیر و تعویض پارکت لمینت
 • چیدمان یک خانه می تواند تفاوت زیادی در طراحی داخلی شما ایجاد کند. پارکت لمینت به دلیل شباهت آن در تقلید ظاهر و احساس چوب واقعی و در عین حال دوام بیشتر، انتخابی محبوبی است. با این حال، این بدان معنا نیست که آن غیر قابل خراب شدن است. خوشبختانه، روند تعمیر و تعویض پارکت لمینت ساده است.

  اگر تایل های لمینت آسیب دیده باشند، خراش‌ها و ترک‌های معمولی را می‌توان با کیت تعمیر مناسب رنگی تعمیر کرد. وقتی نوبت به تعویض قسمت لمینت آسیب دیده در پارکت لمینت می رسد، ناحیه ای که  نیاز به تعویض دارد را تعیین کنید. تعویض را می توان با دنبال کردن راهنمای گام به گام ما در زیر انجام داد، اگرچه ما توصیه می کنیم یک متخصص حرفه ای پیدا کنید. احتیاط و پیشگیری برای جلوگیری از آسیب می تواند نیاز به تعمیر یا تعویض را متوقف کند. تمیز کردن منظم و لنت های چسب نمدی برای مبلمان هر دو راه هایی برای جلوگیری از آسیب دیدن پارکت لمینت شما هستند.

  نحوه تعمیر پارکت لمینت آسیب دیده به شدت آن بستگی دارد. در بیشتر موارد، می توانید با استفاده از کیت تعمیر، از تعویض تخته های آسیب دیده جلوگیری کنید. اگر لمینت غیرقابل تعمیر است، باید جایگزینی برای آن نصب کنید.

  تعمیر پارکت لمینت

  اگر یکی از تخته های لمینت شما آسیب دیده است، دلیلی برای وحشت وجود ندارد. خراش های معمولی و حتی ترک ها را می توان با یک کیت تعمیر کف تعمیر کرد. بسته به رنگ لمینت شما در رنگ های مختلف موجود است، استفاده از آنها با نتایج بی عیب و نقص ساده است.

  کیت تعمیر پارکت لمینت

  1. برای تعمیر مشکلات سطحی مانند خراش های جزئی، ابتدا باید کف خود را تمیز کرده و از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید. کثیفی بیش از حد ممکن است مانع از عملکرد سحرآمیز کیت تعمیر شما شود و در واقع ممکن است سطح لمینت را حتی بیشتر خراش دهد.
  2. هنگامی که کف شما تمیز شد و کیت تعمیر خود را در دست دارید، زمان آن است که تعمیر را شروع کنید. یک اسکنه تیز بردارید و لبه‌های هر خراش را گرد کنید تا ظاهری صاف‌تر داشته باشید.
  3. ابزار گرمایش را از کیت تعمیر کف خود بردارید و گیره ایمنی را تکان دهید و دکمه را فشار دهید تا نوک آن گرم شود. نوک گرم شده را روی موم سخت فشار دهید، با استفاده از دو یا سه رنگ برای یک روکش چوب مانند. موم را در ناحیه آسیب دیده بریزید و خراش یا ترک را پر کنید.
  4. همیشه باید بیشتر از مقدار مورد نیاز موم داخل آن بریزید. زیاد بودن بهتر از کم داشتن است! هنگامی که از تعمیر راضی بودید، از سوهان کنار ابزار گرمایش استفاده کنید تا موم اضافی را بمالید و مطمئن شوید که با پارکت لمینت شما همسطح است. نگران نباشید – این به کفپوش شما آسیب بیشتری نمی رساند!
  5. اگر نیاز دارید، با استفاده از رنگ‌های تیره یا روشن‌تر، جزئیات دانه را بکشید، آنگاه کارتان تمام شد! این ویدیو از آموزش تعمیر و تعویض پارکت لمینت توضیح می‌دهد که چقدر سریع و ساده است.

  تعمیر لمینت باد کرده

  گاهی اوقات نمی توان از آسیب های برگشت ناپذیر جلوگیری کرد. در این صورت، ممکن است نیاز به تعویض یک تایل در پارکت لمینت خود داشته باشید. اگر خودتان احساس راحتی نمی کنید این کار را انجام دهید، توصیه می کنیم یک نصاب حرفه ای پیدا کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

  تایل آسیب دیده در لبه های اتاق

  1. قرنیز ها را از دیوار جدا کنید.
  2. تایل های لمینت را بلند کنید و از نزدیک ترین آنها به دیوار شروع کنید. کفپوش لمینت با استفاده از کلیک نصب می شود، بنابراین برای بلند کردن یک تایل آسیب دیده نیازی به جدا کردن چسب ندارید.
  3. تایل آسیب دیده را جایگزین کنید و در جای خود کلیک کنید.
  4. تایل ها را به جای اصلی خود برگردانید و به ترتیب معکوس کار کنید.
  5. قرنیز ها را دوباره بچسبانید.

  تایل های آسب دیده در وسط اتاق

  1. برای برش آسان تر، از نوار برای علامت گذاری لبه های تایل استفاده کنید.
  2. مرکز تایل را برش دهید. برای سهولت کار، چند سوراخ در امتداد لبه‌های ناحیه‌ای که می‌خواهید بردارید، دریل کنید.
  3. از سوراخ مرکزی به لبه بیرونی برش دهید و قسمت باقی مانده از تایل را بردارید
  4. کلیک تایل پارکت لمینت را جایگزین جدا کنید.
  5. چسب چوب را در اطراف لبه ها و زیر تایل بمالید.
  6. تخته را در جای خود قرار دهید، سپس از یک چکش و ضربه زدن به یک طرف آن استفاده کنید تا تایل کاملاً محکم شود.
  7. چسب اضافی را با دقت پاک کنید.
  8. اکنون، روی تایل جدید را برای چند ساعت جسم بگذارید و سپس کفپوش خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید که هر گونه زباله یا چسب باقی مانده پاک شده است.

  جلوگیری از تعمیر و تعویض پارکت لمینت

  یکی از جذابیت های اصلی پارکت لمینت، لایه سایش (اورلی) بادوام است که بالای هر تایل را می پوشاند. بدون تأثیر بر طراحی، این لایه اضافی به این معنی است که در برابر خط و خش مقاوم است و بسیار سخت است. با این حال، لمینت به طور کامل غیر قابل نفوذ نیست. مهم است که در وهله اول اقداماتی را برای جلوگیری از وقوع آسیب انجام دهید.

  تمیز کردن منظم کف از خراشیدگی جلوگیری می کند. نگهداری از کف لمینت شما به خوبی از تجمع کثیفی و زباله جلوگیری می کند، که می تواند منجر به ایجاد خراش در کف لمینت شما شود.

  در اتاق هایی با مبلمان سنگین، لنت های چسب نمدی را در زیر پاها قرار دهید تا از ایجاد خراش جلوگیری شود. حتی حرکات کوچک در طول زمان می تواند آسیب ایجاد کند، به خصوص اگر در همان ناحیه باشد.

  برای مشاوره بیشتر در مورد نحوه تعمیر کفپوش لمینت با شماره 02188874270 یا 09121190672 تماس بگیرید. درصورتی که امکان برقراری تماس با ما را نداری وارد صفحه مشاوره رایگان سایت ما شوید و مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *