دلایل باد کردن پارکت لمینت

 • هر محصولی برای طول عمر مناسب و کارایی بهینه نیاز به مراقبت مناسب با آن محصول را دارد. پارکت لمینت هم نیز از این اصل مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم به برخی از مهم ترین عوامل باد کردن پارکت لمینت بپردازیم.

  در شهر پارکت تیم فنی اختصاصی ما از تخصص گسترده برای کمک به حل مشکلات مختلفی که ممکن است با انواع کفپوش‌های چوبی ایجاد شود استفاده کرده است. ما همچنین عضو NWFA (انجمن ملی کفپوش چوبی) هستیم و دستورالعمل های رسمی آن‌ها را برای تشخیص صحیح و رفع مشکلات کفپوش چوبی دنبال می‌کنیم.

  متداول‌ترین سؤالاتی که مشتریان و نصاب‌های حرفه‌ای از ما می‌پرسند، اغلب مربوط به باد کردن  کف لمینت یا پارکت، بلند کردن یا شکستن در اتصالات است. بیایید شایع ترین علل این مشکلات را بررسی کنیم.

  شکستن کلیک های پارکت لمینت

  فرقی نمی‌کند که کف‌پوش‌های چوبی مهندسی شده، کف‌های چوب واقعی یا حتی پارکت لمینت نصب کرده‌اید، اتصالات همیشه شکننده‌ترین قسمت کف هستند. اتصالات کفپوش چوبی برای اتصال تخته های کف به یکدیگر ساخته می شوند، اما برای تحمل وزن طراحی نشده اند. در عوض، پشتیبانی توسط یک کف زیرسطحی فراهم می‌شود که اغلب هنگام نصب لمینت‌ها یا چوب مهندسی شده با یک لایه زیرین با کیفیت ترکیب می‌شود.

  هنگامی که کلیک‌ها شکسته می شوند، بیشتر به دو دلیل رخ می دهد:

  1. اتصالات یا کلیک‌ها در حین نصب شکسته می شوند – اگر در زمان نصب این اتفاق افتاد، آن را متوقف کنید و فوراً با تامین کننده خود تماس بگیرید. به نصب کف ادامه ندهید.
  2. هنگام اعمال وزن، کف در حال جهش است (لطفاً برای اطلاعات بیشتر در این مورد، زیر را بخوانید)

  باد کردن پارکت لمینت

  یک کف چوبی یا لمینت تنها زمانی می تواند باد کند که بین سطح زیرین تخته و زیر زمین فاصله وجود داشته باشد. هنگامی که وزن بر روی کفپوش اعمال می شود، به دلیل عدم حمایت از آن به سمت پایین حرکت می کند و باعث باد کردن می‌شود. این کار به درز‌های کفپوش فشار وارد می‌کند و اغلب باعث می‌شود که آن‌ها به هم چسبیده، بشکنند و حتی از هم جدا شوند.

  2 دلیل برای ایجاد شکاف بین کفپوش چوبی و زیر کف وجود دارد:

  1. کف زیرین ناهموار است. هنگامی که تخته‌‌ها یا تایل کف بر روی کف ناهموار قرار می‌گیرند، پل هایی را روی شیب‌های کف تشکیل می‌دهند. هنگامی که وزن روی آن اعمال شود، کفپوش چوبی می تواند خم شود یا باد کند.
  2. درصورت نداشتن زیرسازی نامناسب باعث می‌گردد کلیک‌ها یا اتصالات به درستی به متصل نشوند. کفپوش لمینت یا چوبی باد کرده و باعث ایجاد شکافی شود.

  کف سازی برای نصب پارکت لمینت

  علت پارکت لمینت باد کرده

  یک کفپوش چوبی می‌تواند بلند شود (باد کند) و بین تخته و زیر کف فاصله ایجاد کند. هنگامی که وزن اعمال می‌شود، اغلب می تواند باعث آسیب بیشتر شود زیرا کلیک‌ها می‌توانند بشکنند. حتی کمی باد کردن می‌تواند لبه‌های یک تخته را مشخص کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، لبه‌های در معرض دید به راحتی آسیب می‌بینند، زیرا دیگر محافظت نمی‌شوند و اغلب در تردد عبور قرار می‌گیرند.

  خراب شدن پارکت لمینت

  البته، هیچ کف چوبی نمی تواند به طور جادویی شروع به بالا آمدن کند. باید به زور به سمت بالا حرکت کند. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد:

  فضای خالی مناسب برای انبساط به طور صحیح درنظر گرفته نشده است. از آنجایی که کف فضایی برای گسترش ندارد، معمولاً در نزدیکی وسط اتاق بالا می رود. در راهنمای ما در مورد شکاف های انبساط برای کفپوش چوبی بیشتر در مورد انبساط بخوانید
  یک وزنه بسیار سنگین روی زمین قرار گرفته است. مثل جزیره آشپزخانه.
  کف بیش از حد انتظار دچار انبساط و انقباض شدن قرار گرفته است.

  علت بالا آمدن پارکت

  گسترش بیش از حد کفپوش چوبی یا لمینت

  چوب به دلیل افزایش و کاهش رطوبت منبسط و منقبض می شود. به همین دلیل، سازگار کردن کفپوش قبل از نصب برای کاهش میزان حرکت بسیار مهم است. می‌توانید در راهنمای ما درباره سازگاری کفپوش چوبی اطلاعات بیشتری کسب کنید .

  هنگامی که یک طبقه بیش از آنچه باید منبسط می شود، 4 دلیل متداول وجود دارد:

  1. به درستی سازگار نشده است.
  2. سطح رطوبت صحیح حفظ نشده است. در راهنمای ما بدانید که چگونه رطوبت روی چوب و کفپوش لمینت تأثیر می گذارد .
  3. آب بیش از حد بر روی کف وجود داشته است. اغلب به دلیل تمیز کردن نادرست یا ریختن مواد در آن خیس شده است.
  4. یک دستگاه نشتی حل نشده باقی مانده است.
  5. لوله کشی نشتی حل نشده باقی مانده است.

  برای کمک به جلوگیری از هر یک از مشکلات بالا، توصیه می کنیم راهنمای نصب کفپوش چوبی و اطلاعات نگهداری و تمیز کردن کفپوش ما را بخوانید .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *