بهترین کفپوش برای استفاده کنندگان از ویلچر

بهترین کفپوش برای استفاده کنندگان از ویلچر
 • وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می آید، دسترسی یک نکته کلیدی است. اطمینان از ایمنی و سهولت حرکت در اطراف خانه مهم است. در این مقاله، ما قصد داریم توصیه هایی در مورد بهترین کفپوش برای استفاده کنندگان از ویلچر ارائه دهیم تا به شما بهترین کفپوش مناسب افراد کم توان را معرفی کنیم .

  طیف وسیعی از کفپوش های مناسب برای استفاده کنندگان از ویلچر وجود دارد که امکان جابجایی را آسان می کند. اینها عبارتند از: کفپوش چوب واقعی،پارکت لمینت و کفپوش LVT. همچنین کفپوش هایی هم وجود دارد که مناسب استفاده کنندگان از ویلچر نمی باشد که آنها عبارتند از: فرش های پرز ضخیم، کفپوش PVC با کیفیت پایین و سطوح کاشی کاری لغزنده.

  عوامل کلیدی کفپوش برای اطمینان از ایمنی استفاده کنندگان از ویلچر :

  1. کیفیت و طول عمر
  2. لغزندگی
  3. راحتی
  4. نوع مکان

  در ابتدا، ما به انواع مختلف کفپوش و مناسب بودن آنها برای استفاده کنندگان از ویلچر می پردازیم.

  انواع کفپوش

  کفپوش تنوع زیادی دارد و هر کدام مناسب مکان و افراد مختص خودش است اما بهترین کفپوش برای استفادگنندگان از ویلچر می توان به پارکت چوب واقعی، پارکت لمینت و کفپوش PVC مناسب ترین کفپوش ها برای سهولت حرکت در مورد استفاده کنندگان از ویلچر هستند، و در زیر به دلیل آن می پردازیم.

  کفپوش چوبی واقعی

  کفپوش های چوبی، مانند چوب مهندسی شده، سطح عالی را برای کاربران ویلچر فراهم می کند.

  با یک سطح سخت، این امکان را برای استفاده کنندگان از ویلچر فراهم می کند تاحرکت صاف و راحت داشته باشند و از هرگونه محدودیت و سر خوردن جلوگیری می کند. این سطوح بسیار بادوام هستند و در صورت بروز هرگونه آسیب ظاهری نیز قابل ترمیم است و با خط یا خراش مشکلی ندارد.

  پارکت لمینت

  پارکت لمینت در مورد مانورپذیری و ساخت و ساز، یک رقیب برتر است.

  با این حال، توصیه می کنیم برای اطمینان از طول عمر کفپوش، یک پارکت لمینت مرغوب خریداری کنید، که از نیاز به تعویض زود هنگام نیز جلوگیری می کند.

  درجه AC 3 یا بالاتر پارکت لمینت، مناسب تر را برای کاربران ویلچر است. در صورت امکان نصب پارکت لمینت با درجه AC5 توصیه می شود زیرا برای استفاده در آشپزخانه نیز استفاده می شود.

  تایل های وینیل

  تایل های وینیل لوکس (LVT)

  LVT یکی دیگر از بهترین کفپوش برای استفاده کنندگان از ویلچر ایجاد می کند. بسیار بادوام است و برای هر اتاقی از خانه مناسب است. برای سهولت جابجایی و دسترسی به اطراف خانه، تایل وینیل لوکس یک گزینه عالی است. کلیک LVT دارای یک تخته ضخیم است که به دوام بیشتر کمک می کند.

  انواع کفپوش هایی که باید از آنها اجتناب کنید

  • فرش های پرز ضخیم – حرکت را کاهش می دهد یا متوقف می کند.
  • کاشی – کاشی براق می تواند سطوح لغزنده ایجاد کند که منجر به لغزش، تغییر سرعت یا کاهش اثر ترمز شود.
  • کفپوش PVC – در حالی که نباید از همه کفپوش های PVC اجتناب شود، باید از گزینه های درجه پایین تر تا حد امکان اجتناب شود، زیرا جنس بی کیفیت باعث از بین رفتن رنگ و طرح های آن می شود که منجر به نیاز به تعویض شود.

  نکات کلیدی کفپوش برای کاربران ویلچر

  هنگام انتخاب بهترین کفپوش، ایمنی و مانور مورد توجه قرار خواهد گرفت.

  در حالی که طراحی و ظاهر زیبا نیز برای خرید مهم است، اما ممکن است برای اطمینان از اینکه ایمنی استفاده کنندگان ویلچر تامین شود، جزو ملاک ثانویه حساب می شود.

  1. دوام و کیفیت

  اولین مورد دوام و کیفیت است. همانطور که انتظار می رود، صندلی های چرخدار به ویژه صندلی های موتوردار اغلب می توانند روی کفپوش سنگین باشند. به همین خاطر کفپوش باید در برابر این فشار مقاوم  باشد و همچنین بتواند از مانورها برای جلوگیری از آسیب های ظاهری مانند خط، خراش و بلند شدن آسیب نبیند.

  اول از همه ایمنی را در نظر بگیرید، اگر کفپوش این نیازها را برآورده نکند، اکیدا توصیه نمی شود.

  با در نظر گرفتن گزینه های کفپوش با دوام بالا، آسیب به ظاهر آن در مقابل استفاده از ویلچر کم تر شود. تجربه راحتی در فضای داخلی، و همچنین با مانور پذیری بالا بدون نیاز به احتیاط مداوم، مانند یک سناریوی برد-برد به نظر می رسد.

  این را می توان با کفپوش هایی مانند پارکت لمینت سوپر داچ، تجربه کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *