مدت زمان نصب پارکت لمینت

مدت زمان نصب پارکت لمینت
 • پارکت لمینت ها یکی از بی نظیر ترین نمونه از کفپوش های موجود در بازار هستند. برای اطلاع از مدت زمان نصب پارکت لمینت باید بدانید که فرايند نصب این متریال ها بسیار ساده بوده و در زمان کوتاهی انجام می گیرد. این نمونه از کفپوش ها که بسیار زیبا و در عین حال مقاوم هستند، در اکثر فضا ها مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات که از تایل های استانداردی تشکیل می شوند، به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و در بازه زمانی کمی نصب می شوند.

  بررسی مدت زمان نصب پارکت لمینت

  مدت زمان نصب پارکت لمینت تحت تاثیر فاکتور های مختلفی تعیین می شود. در حالت کلی زمانی که تایل ها را خریداری کرده و به مکان مورد نظر منتقل نمودید، می توانید کار نصب را آغاز کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که زیر سازی را به درستی انجام داده و سطحی صاف و یکدست ایجاد کنید. این تایل ها را می توان بر روی همه دیوار های افقی و عمودی بچسبانید، همچنین سطح زیر این تایل ها می تواند سیمان، سرامیک، موزائیک و … باشد. برای این کار ابتدا باید کاشی و یا سرامیک های لب پر شده را ترمیم کنید و یا سرامیک های لق شده را جایگزین نمایید.
  همچنین سطوح ناهموار سیمانی را صاف و یکدست نموده و شرایط را برای نصب تایل ها آماده کنید. حال باید با کمک یک دستگاه رطوبت سنج دیجیتالی میزان رطوبت را اندازه گیری کنید. حداکثر میزان رطوبت برای انجام این کار ۱۲ درصد است و اگر رطوبت اندازه گیری شده، بیش از این مقدار باشد باید صبر کنید تا سطح خشک شود. برای جلوگیری از انتقال رطوبت به این تایل ها می توانید از فوم های سایلنت نیز کمک بگیرید. این فوم ها بین سطح دیوار و تایل ها قرار می گیرند و به عنوان یک عایق صوتی و رطوبتی عمل می کنند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به مطلب طریقه نصب پارکت روی سرامیک اطلاعات کاملی را در این باره کسب نمایید.

   مدت زمان نصب پارکت لمینت
  آشنایی با مدت زمان نصب پارکت لمینت

  نکات مهم برای کاهش زمان نصب پارکت لمینت

  یکی از نکات مهم برای نصب این تایل ها آن است که مکان مناسبی در فضای داخلی فراهم کنید و این پارکت لمینت ها را در آن بگذارید. ۴۸ ساعت صبر کنید و اجازه دهید تا تایل ها با شرایط آب و هوایی فضای داخلی سازگار شود. پس از آن فرآيند نصب آن ها را آغاز کنید. در عین حال برای آن که بتوانید فرآيند نصب را سریع تر تکمیل کنید، باید از نیرو های متخصص کمک بگیرید. این افراد با تجربه بالایی که در این زمینه دارند، بدون نیاز به آزمون و خطا فرآیند نصب را آغاز می کنند و در نتیجه کار با سرعت بیش تری انجام می گیرد.
  از طرفی برای آن که سرعت کار را بالا ببرید، باید از تایل های با کیفیتی استفاده کنید که به شکل استانداردی برش خورده و به راحتی در کنار هم قرار می گیرند. بهتر است که برای این کار شرایط آب و هوایی را نیز در نظر بگیرید و با توجه به میزان رطوبت محیط، نمونه مناسبی از این محصولات را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. برای این که زمان نصب را کاهش دهید باید از وسایل و تجهیزات مناسبی استفاده کنید تا کار شما راحت تر شود. بهترین و مهم ترین تجهیزاتی که برای این کار باید استفاده کنید، عبارتند از:

  • کف ساب بتنی
  • کاردک چوبی
  • رنده برقی
  • گیره نصب
  • متر اندازه گیری
  • اره دستی
  • کف ساب پارکت
  • رطوبت سنج دیجیتال

  راهنمای نصب پارکت لمینت در کوتاه ترین زمان ممکن

  برای آن که بتوانید مدت زمان نصب پارکت لمینت را کاهش دهید، باید در مرحله خرید، زیر سازی و همچنین در زمان نصب نکاتی را مد نظر قرار داده و مطابق با آن ها عمل کنید.

  • ابتدا طول و عرض فضای مورد نظر را اندازه گیری کنید. مساحت به دست آمده را بر تعداد تایل ها تقسیم کنید تا تعداد دقیق تری از تایل های مورد نظر را به دست آورید.
  • در زمان خرید دقت کنید که این محصولات کاملا هم اندازه و شبیه به هم باشند و لبه های هر یک از آن ها کاملا صاف و سالم باشد.
  • همه تجهیزات و وسایل مورد نیاز را قبل از انتقال تایل ها به محل، فراهم کنید.
  • کف را کاملا تمیز کرده و هر گونه آلودگی و یا گرد و غبار را برطرف کنید.
  • رطوبت اضافی را با باز کردن پنجره ها و یا استفاده از دستگاه های مخصوصی کاهش دهید تا شرایط نصب تایل ها سریع تر فراهم شود.
   نصب پارکت لمینت
  نصب پارکت لمینت در کوتاه ترین زمان ممکن
  کلام آخر

  مدت زمان نصب پارکت لمینت در همه ساختمان ها یکسان نیست و تحت تاثیر فاکتور های مختلفی تعیین می شود. میزان مهارت نیروی کار، کیفیت تایل ها و همچنین میزان مرغوبیت فوم سایلنت به کار رفته برای این کار از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده زمان لازم برای نصب هستند. علاوه بر آن، نوع تجهیزات و وسایلی که برای نصب استفاده می کنید و مساحت فضای مورد نیاز نیز تاثیر زیادی در تعیین این مدت زمان دارند. اگر سطح کار صاف و یکدست باشد، فرآیند نصب در مدت زمان کمی انجام می گیرد اما در شرایطی که سطح به زیرسازی نیاز داشته باشد، کار نصب طولانی تر می شود.

  سوالات متداول مدت زمان نصب پارکت لمینت

  1. آیا باید تایل های پارکت لمینت را با چسب به هم بچسبانید؟
   در اکثر موارد نیازی به استفاده از چسب نیست اما برخی از تولید کنندگان توصیه می کنند که تایل ها را با چسب مخصوصی به هم بچسبانید.
  2. آیا می توان پارکت لمینت را بر روی موکت ها نصب کرد؟
   خیر، امکان این کار وجود ندارد و فقط بر روی سطوحی مانند سرامیک، موزائیک، چوب و یا سیمان قابل اجرا است.
  3. آیا باید بین تایل های لمینت پارکت فضای خالی بگذاریم؟
   بله، بین تایل ها باید فضای خالی کوچکی وجود داشته باشد تا در اثر انبساط با مشکلی مانند شکم کردن تایل ها مواجه نشویم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *