طریقه نصب پارکت روی سرامیک

طریقه نصب پارکت روی سرامیک
 • تخریب کفپوش و همچنین بازسازی مجدد آن مستلزم صرف هزینه ها و زمان زیادی است. با توجه به این امر افراد تمایل دارند از کفپوش هایی استفاده کنند که بتوان آن را به کفپوش زیرین چسباند. در این بین مدل های متنوعی از کفپوش ها در بازار موجود است که اگر به دنبال چنین قابلیتی در کفپوش هستید ما به شما کفپوش پارکت را پیشنهاد می کنیم. کفپوش پارکت به راحتی بر روی کفپوش زیرین نصب می شود که در نتیجه نیازی به تخریب کفپوش زیرین نیست. اما طریقه نصب پارکت روی سرامیک به چه شکل است؟ برای شما که به دنبال ایجاد یک تغییر اساسی در دکوراسیون داخلی خانه خود هستید انتخاب پارکت می تواند به عنوان بهترین و سریعترین راه برای ایجاد دکور جدید در خانه باشد.

  طریقه نصب پارکت روی سرامیک چگونه است؟

  به طور مسلم سرامیک های سرد به عنوان کفپوش در خانه سرما را به طور قابل توجهی منتقل می کنند. بنابراین بسیاری از افراد در بازسازی خانه خود ترجیح می دهند که از پارکت به عنوان کفپوش جدید استفاده کنند. خوشبختانه در بسیاری از موارد نیاز به کنده کاری سرامیک نیست و می توان پارکت را بر روی سرامیک نصب کرد. در زمان نصب اقدامات لازم جهت هموار کردن سطح سرامیک انجام می شود. اگر سطح سرامیک هموار باشد تایل های پارکت به خوبی بر روی سرامیک قرار می گیرند و در هم قفل می شوند. البته اگر سطح سرامیک هموار نباشد اتصال تایل های پارکت به خوبی انجام نمی گیرد و صدای جیر جیر و آزار دهنده ای از آن ایجاد می شود. بنابراین قبل از نصب تایل های پارکت بر روی سرامیک باید زیرسازی لازم انجام شود تا سطح سرامیک هموار شود.
  راه رفتن روی سرامیک سرد زیاد خوشایند نیست و از طرفی انتقال سرما را در پی خواهد داشت. اما پارکت همانند سرامیک نیست بلکه سطح آن بسیار دلچسب و گرم تر است و از طرفی هیچ گونه آسیبی برای کودکان در حال دویدن و افتادن ندارد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به مطلب مدت زمان نصب پارکت لمینت اطلاعات کاملی را در این باره کسب نمایید.

  آیا امکان نصب پارکت روی سرامیک است؟

  با توجه به مزایای پارکت لمینت می توان بیان کرد که این نوع کفپوش نسبت به سرامیک و سنگ طرفداران زیادتری دارد. از طرفی پارکت دارای طرح ها و رنگ های متنوعی است که البته بکارگیری آن در خانه موجب عایق صوتی و حرارتی نیز می شود. طریق نصب پارکت روی سرامیک کار سخت و پیچیده ای نیست بلکه نصب آن به راحتی انجام می گیرد. علاوه بر این پارکت سطح نرم تری دارد و یک گزینه عالی برای ایمنی کودکان در محیط خانه محسوب می شود. با توجه به این امر اگر کفپوش خانه شما سرامیک است و مایل به ایجاد تغییر کفپوش هستید می توانید پارکت را به عنوان کفپوش جدید بکار ببرید.
  به طور حتم با این سوال مواجه خواهید شد که آیا می توان بر روی سرامیک پارکت را نصب کرد؟ در پاسخ به این سوال خیالتان را از این بابت راحت خواهیم کرد که بله همین طور است. پارکت قابلیت نصب بر روی هر سطحی از جمله سرامیک را دارد. البته در برخی از سطوح که ناهموار است می توان با بکار بردن زیرسازه های لازم سطوح را هموار کرد و بعد عملیات نصب را انجام داد.

  آیا برای نصب سرامیک نیاز است که سرامیک را تخریب کنید؟

  همان طور که بیان کردیم پروژه تخریب و بازسازی مجدد آن هزینه بر بوده و زمان زیادی را می طلبد از طرفی پارکت این قابلیت را هم دارد که بدون تخریب به خوبی بر روی سرامیک قرار گیرد.
  البته برای نصب پارکت نیاز نیست که سرامیک را کنده کاری کنید تنها در 2 مورد نیاز است که سرامیک کنده شود. این دو مورد عبارت اند از:

  • محدودیت ارتفاع در ساختمان
   اگر اندازه سقف تا کفپوش و کف ساختمان استاندارد نباشد به منظور نصب پارکت باید ابتدا کفپوش سرامیک را بیرون آورید. با این کار شما ریز سازی های لازم را در رابطه با محدودیت ارتفاع در ساختمان انجام می دهید.
  • نصب نامناسب سرامیک
   اگر سرامیک کف ساختمان به صورت غیر هم سطح باشد نمی توان پارکت رو بدون تخریب و هم سطح کردن سرامیک نصب کرد. بنابراین لازم است در ابتدا سطح سرامیک به طور کامل مسطح باشد.
  سخن پایانی

  یکی از راه های کم هزینه و کارآمد برای تغییر دادن کفپوش، نصب پارکت بر روی سرامیک است. بنابراین در زمان نصب به این نکته توجه داشته باشید که سطح سرامیک جهت نصب پارکت باید هموار باشد تا تایل های پارکت به خوبی بر روی سرامیک نصب شود. طریقه نصب پارکت بر روی سرامیک به راحتی انجام می شود . البته قبل از نصب باید سرامیک های کف را بررسی کنید و اطمینان یابید که سطح سرامیک یکدست باشد و هیچ گونه ترک یا آسیبی نداشته باشد.

  سوالات متداول طریقه نصب پارکت روی سرامیک

  1. آیا می توان پارکت را بر روی سرامیک نصب کرد؟
   بله همین طور است و می توان بدون کنده کاری و تخریب، پارکت را بر روی سرامیک نصب کرد. در زمان نصب پارکت بر روی سرامیک ابتدا یک لایه فومی مخصوص روی سرامیک قرار می گیرد و سپس تایل های پارکت در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
  2. در چه شرایطی امکان نصب پارکت بر روی سرامیک نیست؟
   در مواردی که سطح سرامیک صاف و یکدست باشد می توان به راحتی پارکت را بر روی سرامیک نصب کرد. اما اگر سرامیک دچار آسیب دیدگی ، پستی و بلندی و همچنین دچار شکستگی شود بهتر است ابتدا سرامیک را بیرون بیاورید. البته اگر درب ها به سطح کفپوش گیر کنند و به خوبی باز و بسته نشود نیز نصب پارکت بدون تخریب بر روی کفپوش راه مناسبی جهت نصب پارکت نیست.
  3. عوامل موثر بر قیمت نصب پارکت چیست؟
   قیمت نصب پارکت وابسته به عواملی همچون نوع پارکت، جنس و نوع پارکت، قیمت و بودجه ای که شما در اختیار دارید. شما با توجه به بودجه و سلیقه ای که دارید می توان متناسب با سبک دکوراسیون خانه خود هر کدام از طرح ها و مدل های متنوع از پارکت را انتخاب و خریداری کنید.
  4. مزیت های نصب پارکت بر روی سرامیک چیست؟
   نصب پارکت ظاهر بهتر و ایمنی تر به دکوراسیون خانه می دهد و از طرفی به راحتی نصب می شود و البته از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.
  5. در چه صورت نصب پارکت در زمان کوتاهتری انجام می شود؟
   اگر کفپوش سرامیک سطح صاف و یکنواختی داشته باشد و هیچ آسیبی ندیده باشد به راحتی در زمان کمتری کفپوش را می توان به راحتی بر روی سرامیک نصب کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *