مقایسه پارکت و سرامیک

پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک
 • یکی از مهم‌ترین دلایل خرید هر محصول مزایای آن نسبت به محصول های جایگزین است. در مورد متریال کف انتخاب های متعددی بر سر راه است که پارکت لمینت یکی از گزینه های جذاب و مقرن به صرفه است اما به هر حال همیشه هر مصحولی مزایای و معایب خود را دارد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه مزایا و معیاب پارکت لمینت با سرامیک بپردازیم. پارکت لمینت و سرامیک تفاوت‌های بسیار زیادی دارند که از همه مهم‌تر، ماهیت آن‌ها است. پارکت لمینت ماهیت چوب دارد و از فرآورده‌های چوبی تولید می‌شود ولی کاشی و سرامیک‌ها معمولا از خاک های مختلف که در شرایط مختلف و از معادن مختلف استخراج می‌شوند، تولید می‌شوند. برای داشتن بهترین انتخاب برای کف محل مورد نظر خود پیشنهاد می‌کنیم این مقاله تا انتها مطالعه کنید. همچنین شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید پارکت لمینت یا سرامیک، می‌توانید با کارشناس ما تماس برقرار کنید.

  پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک

  برای پاسخ به این سوال ما به بررسی همه جانبه این دو کفپوش پرداخته‌ایم:

  1. پارکت لمینت از جنس چوب بوده و گرمای خاص چوب را هم از نظر بصری و هم به هنگام راه رفتن یا استفاده از آن در کف منازل یا مکان‌ها مختلف به انسان انتقال می‌دهد و می‌توان به راحتی برروی آن بدون استفاده از هیچ پوششی راه رفت یا خوابید.
  2. سرامیک تماماً ار مواد شیمیایی تشکیل شده که راه رفتن و یا استفاده از آن بدون پوشش (مانند کفش) به مرور زمان تأثیرات منفی بر کمر و ستون فقرات خواهد داشت.
  3. نصب پارکت لمینت بسیار راحت، با سرعت و حتی بدون نیار به ابزار خاص قابل اجرا می‌باشد، اما نصب سرامیک بسیار زمان زمان‌بر و با مصالح و سختی زیاد انجام می‌گیرد.
  4. وزنی که پارکت به هر متر مربع از کف ساختمان وارد می‌کند بسیار سبک‌تر و کم‌تر از وزنی است که سرامیک به کف وارد می‌آورد.
  5. زیبائی مکان‌هایی که در آن لمینت نصب شده‌اند از نظر عموم مردم بیشتر از مکان‌هایی می‌باشد که با سرامیک پوشانده شده‌اند.
  6. در فصل‌های سرد سال، سرامیک بیشتر تحت تأثیر سرما قرار می‌گیرد و به مرور زمان به علت راه رفتن مکرر روی آن باعث بیماری می‌گردد.

  مکان مناسب برای نصب پارکت لمینت

  با توجه به ماهیت پارکت لمینت که قسمت عمده آن تشکیل شده از چوب می‌باشد بهتر است به هنگام نصب به موارد زیر دقت کنید:

  1. سطحی که بر‌روی آن لمینت نصب می‌شود هموار و بدون پستی و بلندی باشد.
  2. سطحی که بر‌روی آن لمینت نصب می‌شود باید خشک و عاری از هر هرگونه رطوبت باشد.
  3. قبل از نصب پارکت لمینت باید نوعی فوم بر روی سطح مورد نظر پهن کرد تا از لمس مستقیم کفپوش لمینت با کف جلوگیری کند (بر‌روی موکت نیز قابل نصب است).
  4. حتما فاصله‌ی استاندارد لمینت از دیوار‌ها باید رعایت شوند (فاصله جهت انقباض و انبساط).
  5. کلیک‌های عرضی و طولی با زاویه‌ی درست و فشار استاندارد به یکدیگر متصل شوند در غیر اینصورت امکان باز شدن و درز دادن لمینت وجود دارد.
  6. پارکت لمینت در برابر رطوبت و آب مقاومت زیادی نداشته ولی سرامیک کاملا ضد آب بوده و در هر فضا و مکانی قابل نصب می‌باشد.

  مکان مناسب برای نصب سرامیک

  همان طور که در ابتدا ذکر شد اصلی‌ترین خصلت سرامیک، ضد آب بودن آن است. به همین خاطر برای اماکنی که رطوبت زیاد است پیشنهاد می‌شود حتما از سرامیک استفاده شود. سرامیک سطح سخت‌تری نسبت به پارکت لمینت دارد به همین دلیل مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارد اما در مقابل بخاطر شکننده بودن ماهیت آن، در صورت ضربه شدید امکان شکسته شدن نیز دارند.

  باتوجه مطالب گفته شده تصمیم انتخاب پارکت یا سرامیک برای شما آسان گردیده است اما در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان ما بهره ببرید. پل‌های ارتباطی با ما از طریق شماره تماس پایین صفحه یا کلیک بر مشاوره رایگان، که با وارد کردن اطلاعات خود، کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس برقرار می‌نمایند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *