مقالات

مزایا و معایب پارکت لمینت

مزایا و معایب پارکت لمینت

مزایا و معایب پارکت لمینت چیست؟ این سئوالی است که خریداران از ما می پرسن که ما اینجا در شهر پارکت به آن می پردازیم. پارکت لمینت یک راه حل رایج کفپوش در سراسر کشور است و مانند هر محصول دیگری، مزایا و معایبی دارد.

مزایا

معایب

قیمت مناسب چوب واقعی نمی باشد
نصب آسان در برابر آب آسیب پذیر است

بادوام بالا

  • ضد خش
  • مقاوم در برابر لکه
  • مقاوم در برابر رطوبت
  • مقاوم در برابر حرارت

ممکن است باد کند

  • در صورت نصب نادرست
  • اگر در معرض رطوبت بیش از حد قرار گیرد
  • در صورت عدم سازگاری دمای محیط و پارکت لمینت
دوستدار محیط زیست در صورت نصب نادرست نویز صدا دارد
دوستدار حیوانات خانگی نمی توان سمباده زد و صاف کرد
ضد حساسیت
100% قابل بازیافت

مزایا پارکت لمینت

مزایا پارکت لمینت به شرح زیر توضیح داده شده است:

قیمت پایین:
بهترین و باارزش‌ترین، پوشش مناسب برای کف، پارکت لمینت است. با شروع حداقل 185.000 تومان به ازای هر متر مربع، شکی نیست که می توانید پروژه خود را با بودجه ای مناسب به نحو احسنت انجام دهید.

نصب آسان:
پارکت لمینت را می توانید خودتان بسیار ساده و آسان نصب کنید و در هزینه های نصب صرفه جویی می کند. نصب پارکت لمینت فقط به چند ابزار نیاز است که بیشتر آن ها وسایل معمولی خانه هستند. ما خرید کیت نصب کفپوش لمینت را برای کمک به یک پروژه DIY توصیه می کنیم.

دوستدار طبیعیت:
پارکت لمینت یکی از بادوام ترین نوع کفپوش است. این کفپوش با مقاومت در برابر خراش، لکه، رطوبت و سوختگی، برای خانه های پرمشغله با کودکان و حیوانات خانگی و همچنین فضاهای تجاری مناسب است. کفپوش لمینت شبیه چوب طبیعی است و زیبا و پیچیده است. عامل ضد حساسیت برای بسیاری نقطه خرید است، زیرا کفپوش مانند فرش هیچ کثیفی و گرد و غباری را جمع نمی کند. کفپوش لمینت 100% قابل بازیافت و نگهداری بسیار کم است.

تمیز کردن ساده:
تمیز کردن به سادگی یک جارو کردن یا پاک کردن سبک است و سطح آن به طور کلی در برابر هرگونه لکه یا تجمع کثیفی مقاوم است. و بر خلاف کفپوش های تمام چوب، می توانید محلول طبیعی آب و سرکه را برای تمیز کردن کف خود مخلوط کنید.

معایب پارکت لمینت

معایب پارکت لمینت به شرح زیر توضیح داده شده است:
چوب واقعی نیست:
بزرگترین عیب پارکت لمینت این است که چوب واقعی نیست. ممکن است شبیه چوب واقعی به نظر برسد و ظاهر شود، اما در نهایت اینطور نیست و نخواهد شد.

100٪ ضد آب نیست:
اگرچه کفپوش لمینت در برابر رطوبت مقاوم است، اما در برابر آب مقاوم نیست. یک نشت عمده یا قرار گرفتن در معرض آب بیش از حد می تواند به کف شما آسیب جدی برساند. این می تواند منجر به تاب برداشتن، باد کردن و حتی نیاز به تعویض تخته های کف یا نصب مجدد کامل کف شود. اگر در مناطق مستعد رطوبت نصب می کنید، به فکر چسباندن تخته ها در محل اتصالات برای محافظت بهتر در برابر رطوبت باشید. یک گزینه حتی بهتر، پارکت لمینت آداک فلور تخته ای است که 100٪ ضد آب است. با توسعه فناوری جدیدتر، برخی از لمینت ها دارای محافظت 60 دقیقه ای در برابر رطوبت هستند تا از آسیب های ناشی از تصادف جلوگیری کنند. اگرچه این یک گام بزرگ در جهت خوبی است، اما تضمینی نیست که کف شما در برابر رطوبت بیش از حد مقاومت کند.

مشکلات نصب نادرست:
یکی از مزایای این کفپوش نصب آسان DIY است، با این حال، نصب نادرست لمینت نیز می تواند منجر به مشکلاتی شود. مهم است که تمام مراحل ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید. اگر احساس می کنید که کار نصب پارکت لمینت خیلی زیاد است، هیچ شرم آور نیست که نصاب های حرفه ای کفپوش را بکار گیرید. آن ها این کار را برای امرار معاش انجام می دهند، بنابراین تجربه و دانش لازم را دارند تا کار را در اولین بار به درستی انجام دهند. مشکلات رایج عبارتند از کمانش، آسیب ضربه زدن، و سازگاری نامناسب. اگر به سادگی دستورالعمل های سازنده را از ابتدا تا انتها دنبال کنید، بیشتر این مشکلات قابل اجتناب هستند.

سر و صدا:
یکی دیگر از معایب پارکت لمینت ضریب صدا است. اگر پارکت لمینت بدون لایه زیرین مناسب نصب شود، می تواند نویز داشته باشد و صدای توخالی ایجاد کند. خوشبختانه، گزینه های کاهش نویز برای کمک به مبارزه با این مشکل وجود دارد. بهترین لایه های زیرین کاهش صدا که ما در شهر پارکت داریم، فوم سایلنت 2 میل هستند.

امیدواریم این لیست جامع از مزایا و معایب پارکت لمینت به شما در تصمیم گیری هوشمندانه هنگام انتخاب کفپوش جدید کمک کرده باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.