مقالات

مزایا و معایب پارکت لمینت

مزایا و معایب پارکت لمینت

مزایا و معایب پارکت لمینت چیست؟ این سئوالی است که خریداران از ما می پرسن که ما اینجا در شهر پارکت به آن می پردازیم. پارکت لمینت یک راه حل رایج کفپوش در سراسر کشور است و مانند هر محصول دیگری، مزایا و معایبی دارد.

مزایا

معایب

قیمت مناسب چوب واقعی نمی باشد
نصب آسان در برابر آب آسیب پذیر است

بادوام بالا

  • ضد خش
  • مقاوم در برابر لکه
  • مقاوم در برابر رطوبت
  • مقاوم در برابر حرارت

ممکن است باد کند

  • در صورت نصب نادرست
  • اگر در معرض رطوبت بیش از حد قرار گیرد
  • در صورت عدم سازگاری دمای محیط و پارکت لمینت
دوستدار محیط زیست در صورت نصب نادرست نویز صدا دارد
دوستدار حیوانات خانگی نمی توان سمباده زد و صاف کرد
ضد حساسیت
100% قابل بازیافت

مزایا پارکت لمینت

مزایا پارکت لمینت به شرح زیر توضیح داده شده است:

قیمت پایین

در مورد بودجه، کفپوش لمینت طرح ها و نیازهای متنوعی را ارائه می دهد. به طور کلی، هر چه نیاز از نظر دوام و سایش و طول عمر بیشتر باشد، لمینت گرانتر است.

اگر به دنبال ظاهر چوب واقعی، اما با قیمت مقرون به صرفه تر هستید، بهترین و باارزش‌ترین، پوشش مناسب برای کف، پارکت لمینت است.

نصب آسان

پارکت لمینت را می توانید خودتان بسیار ساده و آسان نصب کنید و در هزینه های نصب صرفه جویی می کند. نصب پارکت لمینت فقط به چند ابزار نیاز است که بیشتر آن ها وسایل معمولی خانه هستند. ما خرید کیت نصب کفپوش لمینت را برای کمک به یک پروژه DIY توصیه می کنیم.

اگرچه یکی از مواردی که باید مراقب آن باشید وضعیت کف زیرین شما است. اگر کف زیرین ناهموار دارید یا روی بتن می‌گذارید، مطمئن شوید که از زیرسازی مناسب برای جلوگیری از مسائلی مانند رطوبت و حرکت در کفپوش استفاده می‌کنید. اگر روی بتن می‌گذارید، ما یک لایه رزین اپوکسی دو جزیی و بدون حلال ضد رطوبت داخلی (DPM) را توصیه می‌کنیم.

دوستدار طبیعیت

پارکت لمینت یکی از بادوام ترین نوع کفپوش است. این کفپوش با مقاومت در برابر خراش، لکه، رطوبت و سوختگی، برای خانه های پرمشغله با کودکان و حیوانات خانگی و همچنین فضاهای تجاری مناسب است. کفپوش لمینت شبیه چوب طبیعی است و زیبا و پیچیده است. عامل ضد حساسیت برای بسیاری نقطه خرید است، زیرا کفپوش مانند فرش هیچ کثیفی و گرد و غباری را جمع نمی کند. کفپوش لمینت 100% قابل بازیافت و نگهداری بسیار کم است.

تعمیر و نگهداری

یکی از فاکتورهای کلیدی که باید در هنگام خرید هر کفپوش در نظر گرفت، نگهداری است. این به این دلیل است که کفپوش یک ویژگی قابل توجه دارد و آن این است که پایه های خانه شما را فراهم می کند و اغلب می تواند در بخش بزرگتر سرمایه گذاری داخلی شما باشد.

به این دلایل، اغلب در مواردی مانند تمیز کردن و مراقبت از کفپوش احتیاط می شود.

با پارکت لمینت، تعمیر و نگهداری آسان است. هنگام تمیز کردن لمینت، یک پاک کننده اسپری میکرو فیبر، با یک کف شوی تخصصی، راهی عالی برای از بین بردن گرد و غبار، کثیفی یا کثیفی است.

قرار گرفتن در معرض رطوبت بیش از حد باعث آسیب آرایشی و بلند شدن در طول زمان می شود. یک کیت نظافتی همه کاره همه چیز را برای براق شدن و تمیز کردن مناسب کفپوش شما به آن نیاز دارید.

کیت تمیز کننده همه کاره

دوام

یکی دیگر از مزایای پارکت لمینت دوام آن است. پارکت لمینت دارای امتیاز AC است که مشخص می کند لمینت چقدر قوی و بادوام است. هرچه این عدد بیشتر باشد، کف دوام بیشتری دارد. اگرچه رتبه AC بالاتر همیشه به معنای بهترین نیست زیرا همه آنها هدف متفاوتی را دنبال می کنند و نیازهای متفاوتی را برآورده می کنند.

طبقه بندی AC کفپوش لمینت

AC1

مناسب برای تردد متوسط بهترین گزینه برای استفاده در اتاق خواب یا اتاق مهمان.

AC2

مناسب برای تردد عمومی مانند ناهارخوری یا اتاق نشیمن.

AC3

مناسب برای تردد سنگین. به طور کلی برای همه مناطق، به ویژه مناطقی مانند راهروها مناسب است.

AC4

مناسب برای تردد متوسط ​​در فضاهای تجاری. به دفاتر کوچک، کافه ها یا خرده فروشی های کوچکتر فکر کنید.

AC5

مناسب برای تردد سنگین در فضاهای تجاری. فروشگاه های بزرگ، ساختمان های عمومی و دفاتر بزرگ.

لمینت علاوه بر داشتن سطوح مختلف دوام، توانایی تحمل دوز بالای تردد پا، دارای یک لایه سایش مقاوم در برابر خراش نیز می باشد.

ماندگاری طولانی

طول عمر پارکت لمینت متفاوت است و میانگین آن بین 10 تا 25 سال است.

برخی از لمینت های درجه AC پایین ممکن است پس از حدود 10 سال نیاز به تعویض داشته باشند ولی با درجه بالاتر AC احتمالاً حدود 30 سال دوام می آورد.

این طول عمر تخمینی به این معنی است که پارکت لمینت شما می تواند در طول دهه ها شما را دنبال کند و با شروع دوره های طراحی جدید آماده تغییر باشد، بنابراین پول غیر ضروری را برای تعویض های زودهنگام خرج نمی کنید.

مناسب برای مبلمان

پارکت لمینت توانایی مقاومت در برابر مبلمان را دارد.

هنگام جابجایی اثاثیه، اطمینان حاصل کنید که به درستی جابجا شده اند، به جای فشار دادن آن در امتداد کفپوش خود، برای اطمینان از حداکثر کاهش آسیب های ظاهری، آن را بلند کنید.

افتادن مبلمان ممکن است منجر به خراش یا ترک شود، بنابراین هنگام جابه جایی با آن دقت کنید، مبلمان شما می تواند به راحتی روی یک سطح لمینت قرار گیرد و اتاق شما را مطابق میل شما تجهیز کند.

مناسب برای استفاده سیستم گرمایش از کف

گرمایش از کف در حال تبدیل شدن به یک افزودنی بیشتر و بیشتر در خانه های خانوادگی است و گرمای راحتی و جوهره خانه را اضافه می کند. برای افزودن به لیست مزایا، لمینت برای استفاده با گرمایش از کف مناسب است.

بنابراین می توانید این کفپوش جذاب و بادوام را در خانه خود داشته باشید و سیستم گرمایش از کف شما را کاملاً تکمیل کند.

در ادامه با مقاله مزایا و معایب پارکت لمینت شما را معایب پارکت لمینت آشنا می کنیم.

معایب پارکت لمینت

معایب پارکت لمینت به شرح زیر توضیح داده شده است:

چوب واقعی نیست

بزرگترین عیب پارکت لمینت این است که چوب واقعی نیست. ممکن است شبیه چوب واقعی به نظر برسد و ظاهر شود، اما در نهایت اینطور نیست و نخواهد شد.

100٪ ضد آب نیست

اگرچه کفپوش لمینت در برابر رطوبت مقاوم است، اما در برابر آب مقاوم نیست. یک نشت عمده یا قرار گرفتن در معرض آب بیش از حد می تواند به کف شما آسیب جدی برساند. این می تواند منجر به تاب برداشتن، باد کردن و حتی نیاز به تعویض تخته های کف یا نصب مجدد کامل کف شود. اگر در مناطق مستعد رطوبت نصب می کنید، به فکر چسباندن تخته ها در محل اتصالات برای محافظت بهتر در برابر رطوبت باشید. یک گزینه حتی بهتر، پارکت لمینت آداک فلور تخته ای است که 100٪ ضد آب است. با توسعه فناوری جدیدتر، برخی از لمینت ها دارای محافظت 60 دقیقه ای در برابر رطوبت هستند تا از آسیب های ناشی از تصادف جلوگیری کنند. اگرچه این یک گام بزرگ در جهت خوبی است، اما تضمینی نیست که کف شما در برابر رطوبت بیش از حد مقاومت کند.

مشکلات نصب نادرست

یکی از مزایای این کفپوش نصب آسان DIY است، با این حال، نصب نادرست لمینت نیز می تواند منجر به مشکلاتی شود. مهم است که تمام مراحل ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید. اگر احساس می کنید که کار نصب پارکت لمینت خیلی زیاد است، هیچ شرم آور نیست که نصاب های حرفه ای کفپوش را بکار گیرید. آن ها این کار را برای امرار معاش انجام می دهند، بنابراین تجربه و دانش لازم را دارند تا کار را در اولین بار به درستی انجام دهند. مشکلات رایج عبارتند از کمانش، آسیب ضربه زدن، و سازگاری نامناسب. اگر به سادگی دستورالعمل های سازنده را از ابتدا تا انتها دنبال کنید، بیشتر این مشکلات قابل اجتناب هستند.

سر و صدا

یکی دیگر از معایب پارکت لمینت ضریب صدا است. اگر پارکت لمینت بدون لایه زیرین مناسب نصب شود، می تواند نویز داشته باشد و صدای توخالی ایجاد کند. خوشبختانه، گزینه های کاهش نویز برای کمک به مبارزه با این مشکل وجود دارد. بهترین لایه های زیرین کاهش صدا که ما در شهر پارکت داریم، فوم سایلنت 2 میل هستند.

امیدواریم این لیست جامع از مزایا و معایب پارکت لمینت به شما در تصمیم گیری هوشمندانه هنگام انتخاب کفپوش جدید کمک کرده باشد.

قابل بازسازی نیست

بر خلاف برخی از انواع دیگر کفپوش ها، لمینت را نمی توان سمباده زد و دوباره استفاده کرد. هنگامی که فرسوده شد یا آسیب زیبایی ظاهر شد، پارکت لمینت شما نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

با این حال، طول عمر کفپوش لمینت به طور متوسط ​​15-25 سال است. تا زمانی که به اندازه کافی سایش وجود داشته باشد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که کفپوش خود را به هر حال تعویض کنید.

می تواند یک سطح لغزنده باشد

کفپوش لمینت ممکن است سطحی لغزنده در اتاق های خاص ایجاد کند. این می تواند منجر به مواردی مانند افتادن شود، به این معنی که اگر بچه های کوچک دارید باید احتیاط بیشتری کرد.

با این حال، این احتیاط را می توان به باد انداخت، زیرا اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که می توان برای کاهش لغزش انجام داد.

رتبه بندی AC

یکی از مواردی که به پیشگیری از لغزش کمک می کند، رتبه بندی AC است. درجه AC بالاتر سطح بافتی را ارائه می دهد که مقاومت بیشتری در برابر لغزش ایجاد می کند، بنابراین وقتی صحبت از دویدن پاهای کوچک در جوراب می شود خیال شما را راحت می کند.

آیا پارکت لمینت برای شما مناسب است؟

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، مزایا و معایب پارکت لمینت به نفع افراد حرفه ای نامتعادل است.

در حالی که لمینت معایبی دارد، اما مزایای بسیاری که لمینت می تواند برای خانه شما به ارمغان بیاورد، بر آنها غلبه می کند. نصب سریع و آسان، مقرون به صرفه بودن و سازگاری آن با زیبایی طراحی تنها برخی از دلایلی است که کفپوش لمینت به عنوان یک مدعی عالی در هر خانه ای ایجاد می کند.

سوالات بیشتری در مورد پارکت لمینت دارید؟ مشکلی نیست، امروز با یکی از کارشناسان کفپوش ما برای راهنمایی بیشتر  تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

سایدبار