نحوه تمیز کردن پارکت لمینت

نحوه تمیز کردن پارکت لمینت
 • یکی از دغدغه های اصلی خانم ها در خانه تکانی عید شستن کف منزل یا محل کار است. بنابراین اگر کفپوش خانه یا محل کار به صورت پارکت لمینت بود باید دانست که نحوه تمیز کردن پارکت لمینت به چه شکل است؟ باتوجه به اهمیت این موضوع ما در ادامه قصد داریم مواردی را خصوص تمیز کردن کف پوش های پارکت لمینت بیان کنیم . بنابراین برای دانستن نحوه برق انداختن این نوع کفپوش به شما پیشنهاد می دهیم که در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

  اهمیت تمیز کردن کفپوش پارکت لمینت

  کفپوش های خانه و محل کار هر چند مدت یک بار نیاز به تمیزکاری و برق انداختن دارند. بنابراین باید با توجه به نوع کفپوش بتوانید از روش های مناسب برای تمیز کردن کفپوش استفاده کنید.کفپوش پارکت لمینت تمیز کرن و نظافت راحت تری نسبت به سایر کفپوش ها دارد.

  در تمیز کردن این نوع کفپوش می توان از آب استفاده کرد.کفپوش لمینت از یک لایه محافظ و مقاوم تشکیل شده است که مانع از ایجاد نفوذ رطوبت و هر گونه خط و خش بر روی آن می شود.

   

  نحوه تمیز کردن پارکت لمینت به چه شکل است؟

  در زمان تمیز کردن پارکت لمینت شما باید در ابتدا آموزش های لازم را ببینید و در این رابطه اطلاعات لازم را دریافت کنید. یکی از عمده سوالاتی که اغلب برخی از افراد در تمیز کردن پارکت لمینت با آن مواجه می شوند این است که آیا برای انجام نظافت پارکت لمینت به واکس یا پولیش نیاز هست؟ خیر، نحوه تمیز کردن پارکت لمینت کار زیاد سخت و پیچیده ای نیست بلکه به راحتی و بدون هیچ دردسری انجام می شود. استفاده از پولیش در تمیز کردن پارکت لمینت موجب لیز شدن سطح روی پارکت لمینت می شود که این امر برای خردسالان و کهنسالان یک خطر جدی محسوب می شود.

  پارکت لمینت کیفیت بالایی دارد و به راحتی نیز تمیز می شود بنابراین سعی کنید که در زمان تمیز کردن آسیبی به آن وارد نشود. بهتر است در صورت استفاده از مایعات تمیز کننده بر روی پارکت لمینت سریع سطح آن را تمیز کنید و اجازه ندهید که مایعات شوینده به طور طولانی مدت روی سطح پارکت لمینت بماند.

  روش های تمیز کردن پارکت لمینت شامل موارد زیر است:

  نظافت روزانه کفپوش

  نحوه تمیز کردن پارکت لمینت بدین شکل است که شما در ابتدا باید سطح روی کفپوش را جارو کنید و هر گونه ذرات اضافی و گرد و غبار را از روی آن پاک کنید. بدین ترتیب شما می توانید از یک جاروی دستی استفاده کنید.به این نکته دقت داشته باشید که جارو برقی های قدیمی به دلیل داشتن فرچه به کفپوش آسیب وارد خواهند کرد. بنابراین استفاده از یک جاروی دستی گزینه خوبی است به این دلیل که هیچ گونه خط و خشی بر روی سطح پارکت لمینت ایجاد نمی شود.

  بعد از این مرحله دستمالی را نم دار کنید و کفپوش را به خوبی با آن تمیز کنید. بدین شکل شما می توانید به طور مرتب و روزانه کفپوش را تمیز کنید. بهتر است تمیز کردن پارکت لمینت را در دوره زمانی طولانی مدت انجام ندهید  و به صورت روزانه  یا چندروز یک بار به خوبی کف اتاق را تمیز کنید و بررسی کنید تا هیچ گونه لکی بر روی کفپوش نباشد.

  براق انداختن پارکت لمینت

  به این نکته دقت داشته باشید که در تمیز کردن این کفپوش به صورت روزانه نیاز به استفاده از مواد شوینده نیست.

  اگر مشاهده می کنید که سطح پارکت لمینت مثل گذشته براق نیست می توانید با استفاده از موم جلا و روغن، پارکت لمینت را برق بیندازید.

  نحوه تمیز کردن پارکت لمینت

  نحوه تمیز کردن پارکت لمینت

  اگر چه پارکت لمینت خاصیت ضد آب بودن دارد اما به این نکته دقت داشته باشید در صورت ریخته شدن آب یا هر مایع دیگری بر روی پارکت لمینت باید سریع با استفاده از یک دستمال تمیز سطح کفپوش را به خوبی خشک کنید تا آب به لایه های زیرین آن نفوذ نکند.

  در زمان تمیز کردن کفپوش تنها از یک دستمال نرم و لطیف استفاده کنید و از اسکاچ یا هر ابزار دیگری در تمیز کردن کفپوش استفاده نکنید به این دلیل که موجب ایجاد خط و خش بر روی سطح کفپوش می شود.

  برای تمیز کردن پارکت لمینت تنها از مایع های مخصوص این کف پوش استفاده کنید و از مایع شوینده دیگری به صورت خودسرانه استفاده نکنید.

  مواد شوینده ای همچون واتیکس آسیب جدی به کفپوش وارد می کند بنابراین از این ماده شوینده استفاده نکنید و در تمیز کردن آن از مایع مخصوص موجود در فروشگاه ها استفاده کنید.

  اگر بر روی پارکت لمینت گچ بود بهتر است برای برداشتن گچ از روی کفپوش، از یک پارچه مرطوب استفاده کنید. اگر در اثر گچ لکه کهنه ای بر روی پارکت لمینت بود بهتر است برای تمیز کردن لکه از مایع مخصوص استفاده کنید.

   

  شستشو با آب زیاد موجب آسیب جدی به کفپوش می شود بنابراین به این نکته دقت داشته باشید که در شستن کفپوش از مایع مخصوص استفاده کنید.

  در زمان تمیز کردن پارکت لمینت به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از آب خیلی داغ گزینه مناسبی نیست بلکه باید در زمان شستن از آب ولرم و ملایم استفاده کنید.

   

   سخن پایانی

  نحوه تمیز کردن پارکت لمینت شامل مواردی بود که در برگیرنده توجه داشتن به برخی از نکات مهم و ضروری نیز هست. کفپوش های خانه و محل کار هر چند مدت یک بار نیاز به تمیزکاری و برق انداختن دارند. بنابراین باید با توجه به نوع کفپوش بتوانید از روش های مناسب برای تمیز کردن کفپوش استفاده کنید.کفپوش پارکت لمینت تمیز کرن و نظافت راحت تری نسبت به سایر کفپوش ها دارد

  در تمیز کردن این نوع کفپوش می توان از آب استفاده کرد.کفپوش لمینت از یک لایه محافظ و مقاوم تشکیل شده است که مانع از ایجاد نفوذ رطوبت و هر گونه خط و خش بر روی آن می شود.

  در زمان تمیز کردن پارکت لمینت شما باید در ابتدا آموزش های لازم را ببینید و در این رابطه اطلاعات لازم را دریافت کنید. یکی از عمده سوالاتی که اغلب برخی از افراد در تمیز کردن پارکت لمینت با آن مواجه می شوند این است که آیا برای انجام نظافت پارکت لمینت به واکس یا پولیش نیاز هست؟ خیر، نحوه تمیز کردن پارکت لمینت کار زیاد سخت و پیچیده ای نیست بلکه به راحتی و بدون هیچ دردسری انجام می شود. استفاده از پولیش در تمیز کردن پارکت لمینت موجب لیز شدن سطح روی پارکت لمینت می شود که این امر برای خردسالان و کهنسالان یک خطر جدی محسوب می شود که باید به این امر توجه داشته باشید.

   

  سوالات متداول

  1- آیا امکان استفاده از جارو برقی برای تمیز کردن پارکت لمینت استفاده است؟

  بله می توان برای از بین بردن هر گونه گرد و غبار و تمیز کردن سطح پارکت لمینت از جارو برقی استفاده کرد.

  2-آیا در تمیز کردن پارکت لمینت می توان از طی استفاده کرد؟

  بله برای نظافت پارکت لمینت و دیگر کفپوش ها، طی مخصوصی وجود دارد که آلیاژ و جنس به کار رفته در طی هیچ چگونه آسیبی به کفپوش وارد نخواهد کرد.

  3- استفاده از سرکه به عنوان یک مایع شوینده برای تمیز کردن پارکت لمینت مفید است؟

  خیر، برای تمیز کردن پارکت لمینت نباید به هیچ وجه از ترکیب آب و سرکه استفاده کند زیرا موجب کدرشدن، ایجاد خظ و خش و ساییده شدن سطح روی کفپوش می شود.

  4-بهترین شوینده های پارکت لمینت کدام اند؟

  انواع متنوعی از شوینده های پارکت لمینت در فروشگاه ها موجود است که اغلب به صورت پودر و اسپری هستند.

  5- مواد شوینده پارکت لیمنت را می توان از کجا خریداری کرد؟

  در فروشگاه های بزرگ و معتبر شما به راحتی می توانید به صورت حضوری و آنلاین انواع متنوعی از شوینده ها، جلادهنده ها و روغن های براق کننده را مشاهده کنید. شما با توجه به سلیقه . بودجه خود می توانید هر کدام را که مایل بودید خریداری کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *